Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy érti a tanár, hogy nem...

Hogy érti a tanár, hogy nem fog engedni érettségizni matekból, csak mert a dogáim 1-esek? Meg fog buktatni évvégén? 12. -ben lehet valaki ekkora szemét?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 21:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Megvan a 2 egész feletti átlag, de a dogáim nagyrésze 1-es, mert semmit nem értek a matekból. És a legutóbbi TZ után azt mondta, hogy nem fog engedni érettségizni.
2011. dec. 6. 21:52
 2/11 anonim ***** válasza:
Úgy érti. Mi ebben a szemétség? 1-es dogákra mégis hanyast adjon? Talán tanulni kellene...
2011. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

A matek nagyon konnyu es szorakoztato játék, bizonyara nem jok a tanaraid. Hova jarsz?

Heti 5-6 oranal kevesebbetek van, ugye? Na, ott romlik el a dolog... akkor elkezdenek magyarazni, memorizaltatni, mert nincs ido arra - legalabbis ezt hiszik -, hogy rávezessenek, kikisérletezzétek a problémamegoldást.:S

2011. dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy nagyon sietünk. Nem veszünk át normálisan mindent, inkább megcsinálunk 4-5 oldalnyi feladatot. Így nem tudok egyszerre értelmezni és írni. De ha nem írok 1-es, így muszáj arra figyelnem.
2011. dec. 6. 21:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor otthon át kell nézni. ...
2011. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudod megkérni egy osztalytarsadat, hogy óra után vegyétek át lassabban? A tanárnak is kell szolj, hogy nem tudod kovetni, ő afelelős azert, hogy a diak jol teljesitsen, megértsen mindent. Ha ez nem lehetseges az órán, akkor kell tartson korrepetálást. Hányan jártok ebben a cipőben az osztályban?


A matekot nem tanulni kell, hanem megérteni. Igazan semmi memorizálandó nincs benne - ami kevés van, azt meg nem kell fejből tudni, hsizen érettséginél lehet használni a könyvet, amiben ezek ossze vannak gyűjtve.


Igaz, hogy vannak az egyoldalas bizonyitasok is erettsegin, de ha kettesre gyursz, akkor ne azokkal bajlodj, konnyebbek a számolási példák.

És aki nem matek vonalon megy tovabb, annak ugyis nagyobb hasznara valik a problemamegoldasi, mint a bizonyitaslevezetesi tudás.:)

2011. dec. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Velem hasonló volt a helyzet. Világ életemben borzalmas voltam matekból, kisebb koromban rám is akarták fogni, hogy dyscalculiás vagyok, aztán végül kiderült, hogy nem, csak már annyira rástresszelek, hogy nem megy. Én eljártam külön matek tanárhoz, főleg 12.-ben volt fontos(!). Heti 2x foglalkozott velem, és elmagyarázta érthetőbben az anyagot, néha nagyon dedós példákkal, de ez van, én így értettem meg. Egyedül nem fog menni, tudom, mert nekem sem ment. Ülhettem felette, ezt ugye nem lehet bemagolni. Különben meg semmi stressz, az érettségin úgyis átenged, mert hülye lenne szóbeliztetni. Ha meg mégis szóbelizni kell, hallottam már matek szóbelit, hát egy elsős gyerek átment volna. ;) Ne aggódj! Inkább próbálj arra koncentrálni, amiből tovább fogsz menni.

2011. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Szemééét? Miért? Mert a dolgozataid alapján akar osztályozni az év végén, ahogy a törvény előírja? Esetleg nem kéne egyes dolgozatokat írni. "Csak" a dolgozataid egyesek? Miért, szerinted mit kéne még csinálni egy bukásért? A diáknak nem kell tanulni, neki csak jogai vannak, a tanár meg szemét. Na igen, ez manapság a képlet.
2011. dec. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Keress egy korrepetáló tanárt, de gyorsan. Év végéig azért még van egy kis idő.
2011. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Keress egy magántanárt nagyon gyorsan. Max csak félévkor fog megbuktatni ha meg szerencséd van a félévet megúszhatod. És ezt is max. csak azért mondta, hogy beijesszen és tanulj végre. Amúgy megteheti, nálunk is volt olyan akit angolból meghúztak 12. év végén.
2011. dec. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!