Nekem jár támogatás?

Figyelt kérdés
Munkaügyi központ hirdet támogatott cukrász tanfolyamot, viszont tesóm szerint ehhez valószínűleg kell lennie bizonyos idejű munkaviszonynak, ami nekem nincs mivel nemrég fejeztem be az iskolát! Szoval ahhoz hogy kapjak rá támogatást, kell lennie egy bizonyos idejű munkaviszonynak? (támogatás alatt azt értik, hogy havonta fizetnek egy bizonyos összeget amiért elvégzem a tanfolyamot, viszont ha nem sikerül, akkor többet kell visszafizetnem nekik)
2011. dec. 7. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem, ha bevállalod, hogy elvégzed a tanfolyamot, ugyanúgy megkapod a támogatást, mint az, aki már több évtizedet dolgozott és úgy került munka nélkülire.

Ez azt jelenti, hogy te vállalod, hogy képzed magad, ezért ők fizetnek /ha fizetnek, ezt meg kell kérdezni/ de az semmi esetre sem akadály, hogy te még nem dolgoztál.

Pár éve én is részt vettem egy tanfolyamon és volt velünk egy kislány, aki éppen csak elvégezte az iskoláját.

Ugyanúgy megkapta a támogatást, mint a többiek.

Be kell menni és jelentkezni. Ennyi.

Ez a támogatás arra az időre szól, ameddig a tanfolyam tart.

2011. dec. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ! És az sem számít hogy mióta vagyok beregisztrálva a munkaügyi rendszerébe?
2011. dec. 8. 20:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Én természetesnek tartottam, hogy aki tanfolyamra jár, az megkapja a támogatást.

Menjél be nyugodtan a munkaügyi hivatalba, ott minden kérdésedre választ kapsz!

De mondom, szerintem jár a támogatás.

2011. dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!