Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik lenne jobb nekem? ELTE...

Melyik lenne jobb nekem? ELTE vagy BME fizika szak?

Figyelt kérdés
Idén vagyok végzős és még nem döntöttem el, hova menjek. Érdekel a fizika és a matek ezért szeretnék fizika szakra menni. A matekot emelt szinten tanulom, a fizikát viszont csak két évig tanultam és már sokat felejtettem belőle. Legjobban a csillagászat érdekelne és tanár semmiképpen nem szeretnék lenni. Nehéz lenne ez a szak? Lenne valami óra, amivel behozhatom a lemaradásomat? Tapasztalatokra is kíváncsi lennék. Előre is köszi a válaszokat.
2011. dec. 11. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
ELTE, ha tényleg a csillagászat érdekel, ugyanis a fizika szakon tudsz csillagászatra szakosodni. Ha érdekel a fizika és a matek, és értesz is hozzá, akkor egyáltalán nem lesz nehéz. Matekból és fizikából még beiratkozás előtt iratnak szintfelmérőt, ha azon nem érsz el egy bizonyos szintet, akkor járnod kell felzárkóztató órákra, ahol a középiskolás anyagot veszitek át. Szerintem akkor is érdemes bejárni, ha sikerült a szintfelmérő, mert tényleg hasznos.
2011. dec. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az alapképzést mindegy hol végzed el, hasonló a színvonal a két egyetemen. Tapasztalatom szerint a hozott matek tudás sokkal fontosabb, mint a fizika, mert az első évben a matekon van a hangsúly.
2011. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A matekkal nincs baj csak a fizika miatt hezitálok, mert tényleg nem sokra emlékszem viszont szeretnék ezzel foglalkozni. A felzárkóztató órán be lehet hozni a hiányosságokat? Ez elég lenne a további tanulmányokhoz?
2011. dec. 11. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Figyi, addig még majdnem egy éved van, simán be lehet hozni ez idő alatt a lemaradásod. A középiskolai fizika amúgy sem egy nagy szám.

A felzárkoztató órákat nem ismerem, nekünk ilyen nem volt.

2011. dec. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Addig még tényleg van egy év, viszont nekem már nincs nagyon időm rá, mert angolra is járok felsőfokú nyelvvizsga miatt meg a szalagavatós tánc is és még más délutáni órák, szóval sok időm rájuk elmegy. Én maximum csak nyáron tudnám elképzelni.
2011. dec. 11. 13:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez csak akarás kérdése. Mindig tudsz rá időt fordítani, ha akarod. :)
2011. dec. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!