Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem tul sok...

Szerintetek nem tul sok Magyarorszagon a tul kepzet ember?

Figyelt kérdés
Szinte senki nem akar mar szakmat tanulni. Akik meg szakmat tanulnak azok meg (tisztelett a kivetelnek) nem ertenek majd a kesobbiekben az adott foglalkozashoz. Akinek van egy kis esze mindenki egyetemre,gimibe megy. Mindenki isodaban akar mar dolgozni. Es a selejt banda tanul majd szakmat...(Es tenyleg mondom hogy tisztelett a kivetelnek!!) Multkor elromlott a villanyunk mamam ki hivta a szerelot egy *barna* emberke jott ki neki allt volna meg szerelni ugy hogy nem volt aramtalanitva a haz.. :S Mamam szolt neki hogy le kapcsolom az otomatat! erre o : jaj tenyleg!! Akkor azelott voltunk a hentesnel 1,5 kg hust akart venni anya erre nem tudta hogy pakolja fel arra a regi merlegre a sulyokat. Es mar sokszor jartonk ugy is hogy a boltban vasaroltunk es nagy penzel fizetunk es a csaj ott szamolgata hogy adjon vissza belole.. Olyan keves mar a jo szakember Nem? Akinek van esze es jol is doldozna az bizos hogy nem szakmat fog tanulni... Arrol nem beszelve hogy egy csomo szakmabol hianyvan. Mi a velemenyetek?
2011. dec. 12. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére te nem tartozol a képzett emberek közé.
2011. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1. A helyesíráson kéne kicsit javítanod...


2. Egyebekben van abban valami, amit írsz. De nem az a baj, hogy tanulnak az emberek, hanem éppen az, hogy úgy tűnik, aki szakmát akar elsajátítani, nem tanul eléggé!

2011. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A villanyszerelő nem mindig kapcsolja le az áramot szerelésnél.pl ha a világítással volt gond akkor hülyeség áramtalanítani csak a kapcsolót kell lekapcsolni.


Amúgy még sok mindenbe belelehetne kötni a szövegedbe.

2011. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nálam az "otomata" verte ki a biztosítékot...


engem nem zavarna a túlképzettség - inkább a sok szakbarbárral van gondom

az oktatás színvonalát emelni kéne, (lásd fenn mellékelt ábra), és akkor középiskolát végzettekből sem lenne ennyi...

mondjuk ilyen helyesírással buktatni kéne, ez nem vitás

2011. dec. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A helyesírásod.... áááááá


Én mennék értelmes "hiány" szakmát tanulni, de mit?? Lány vagyok és 19 éves. Várom a tippeket!

2011. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen igazad van,vicc ami ebbe az országba megy.


Én már több mint 10éve végeztem,és érettségi után maradtam a sulimban(szakközép-szakmunkás)szakmát tanulni.Hegesztő lettem,majd rá 1évre meló mellett kitanultam a szobafestést is.1éves fizetős tanfolyamon.Azóta szereztem még párat.


És tudod mi a vicc?Én vagyok az országban a tanulatlan.

Én vagyok az aki csak egy melós.

Nem dicsérem magam túlzásba főleg látatlanba,de én jó szakember vagyok.Hegesztésben jó,festésben viszont tényleg profi.Bár ez nem büszkeség,de "elismert"falfirkász voltam fiatalon.Van szép érzékem és tényleg akarom is azt,hogy az a munka szép legyen,addig amíg nekem nem tetszik,az nincs befejezve.


De most mondjam azt,hogy mi még meg lettünk tanítva?

Persze szerepet játszik a dolgokban,hogy én ezen döntéseimet már 1-2évvel idősebben hoztam.

Viszont manapság 2,2vel felvesznek gimnáziumba.Bármilyen hihetetlen is vannak "olyan" iskolák.Tehát nem mindegyik ilyen,de van.

Utána onnan meg úgy is lesz valami főiskola,netán egyetem ahová bejutnak.


Én személyesen ismerek ilyet,aki 2,7 átlaggal ment gimibe,ott 2x megbukott,ma főiskolára jár.Persze fizetősre,de ezt titkolja,magát egy okos nőnek állítja be és akiről feltételezi,hogy nincsenek képbe,olyanokat hazudozik,hogy ehhez több pont kellett mint az orvosihoz. :-))

Bár a gimnázium tablója is megérne egy misét.Láttam kirakva egy bolt kirakatába(kisebb helyeken szokás)én nem tudtam eldönteni,hogy ez egy hazai gimnázium,vagy egy szappanopera stáblista?Rodolfók,Ármándók,Szamanták. :-))

(Borsod)


Visszatérve a kérdésre,mit vársz?

Amikor gyenge átlaggal felvesznek gimibe,majd szakmunkásba fognak menni?Főleg úgy,hogy a szakmunkásság ma szégyen?

Tudod hány sztorit tudnék mesélni olyan lányokról,akiknek tetszem,csak mikor kiderül hogy ezt és ezt dolgozom már húzódik a szája?


Egy lenézett réteg manapság,ahová senki sem szeretne tartozni.

És úgy igazából senki sem tartozik.Mert az állam szinte mindenkinek lehetőséget ad arra,hogy felsőoktatásban tanuljon.

Biztos mindenkinek van legalább 1 nagyon buta ismerőse aki oda jár,vagy járt,netán 10éve járja.


Ezt ma mindet lehet,ez ma trend,az egyetemre járás ma a divat,amelyből senki nem akar kimaradni.

Még Orsós"Young g"Elemér(létező)is a Debrecenire jár Kolompár Szamantával.

Perzse,hogy alig van jó szakember,aki meg van,az kimegy külföldre.Többek közt én is,csak én már annyit elértem ott,hogy nem másnak dolgozok,hanem hívnak magánlakásokhoz.Tudod,hogy megy ez,egyik ad át a másiknak.

És addig amíg itthon 900-1100Ft között csináltam négyzetméterét(2réteg glett+2réteg festék)Addig ott ezt 12-15 euróért vállalom.De ha pl mázolni vagy lakkozni kell ami itthon is 2500-3500/m2az ott olyan 20.


Szóval köszönöm,én elvagyok szakmunkásként,tudom,hogy söpredék vagyok,tudom,hogy a társadalom legalja,tudom,hogy a T-mobilos ügyintéző"hello miben segíthetek"is menőbb nálam,hiszen ő ingben dolgozik.

Viszont mikor bemegyek a boltba,vagy mikor megvettem a lakásomat önerőből bank nélkül,mikor megvettem a kocsimat a motoromat(most nézegetek cabriókat nyárra+ cross motort csapatni)vagy mikor nyaralgatok utazgatok,akkor örülök,hogy én egy söpredék szakmunkás vagyok.


Miközben a germanisztikus,amerikanisztikus,anglisztikus,romanisztikus,jogász bölcsész,ilyen szakos,olyan szakos emberkék meg ülnek munka nélkül,vagy keresnek 110ezret.

Nekem ez egy 5x5ös szoba kifestéséből megvan ami 1-2napot vesz igénybe.


Szóval nekem jó egy buta,bunkó,tanulatlan szakmunkásnak lennem.És örülök neki,hogy mindenki menő egyetemista,sőt annak is,hogy a 10,5év alatt bsc-s diplomát szerző ember is menőbb nálam,hiszen ő diplomás.


Remélem marad ez a rendszer és továbbra sem kezd el a kormány szakmunkásokat képezni.Jó az úgy,hogy a "kicsit"fogyatékkel élő gyerek is egyetemre jár(anyai ágról örökölt)neki ott a helye.

2011. dec. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem védeni szeretném,de párom(mérnök)mikor elsőéves volt és csináltak egy sráccal egy"beadandót" a sár leírta ezt:AGUSZTUS!


Szóval az iskolai végzettség nem minden esetben tükröz tökéletes helyesírást.

Én ismerek dixleksziás egyetemet végzett embert is,aki labda helyett ladbát ír.

A srác feltett egy kérdést,és ti nem arra válaszoltok,hanem az írása miatt húzzátok.Pedig igaza van.

2011. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nincs igaza.
2011. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

11.59-es!!!


le vagyok hidalva azon amit írtál!!! 2-3-as tanulókat gimibe vesznek fel???!!!!!!!!! És még barnák is?!!!!! Úristen!

2011. dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Miért nincs igaza?

Hogy kevés manapság a jó szakember?Nem hogy a jó szakember kevés,úgy a szakemberek is kevesen vannak.

Szerinted nem?


Mondj magadban:

-5péket

-5vízveszetékszerelőt

-5bútorasztalost

-5hegesztőt

Soroljam még?

vicc de ha nem lennének a régi ismerőseim nem tudnék összeszedni 5festőt.

2011. dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!