Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az ilyen "10...

Mit gondoltok az ilyen "10 éve államvizsgáztam, de azóta sem voltam képes összehozni egy nyelvvizsgát" jellegű kérdésekről?

Figyelt kérdés
Szerintetek nem durva egy kicsit, hogy 5-10 év alatt inkább kesereg az ember, hogy így meg úgy nincs diplomája, de nem ám hogy letenne egy nyelvvizsgát? És akkor most nem kellene azon gondolkoznia, hogy az új jogszabály szerint kikaphatja-e a 10 éves diplomáját...
2011. dec. 13. 15:48
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Remélem, hogy azok az egyetemek, amik számítanak is a munkaerő piacon, nem fogják kiadni. Különben azok munkáját minősítik le, akik időt, pénzt energiát belefektetve megcsinálták.
2011. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem értem őket, aki nem tudja 6-7 félév alatt megcsinálni a nyelvvizsgát az nem egyetemre való, az ilyen inkább ne akarjon diplomát, ha naponta tanul2 órát már könnyedén megvan.
2011. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Az egyetemisták nagy része - ilyen az én gyerekem is - középiskola alatt nyelvvizsgázott. Mi sok pénzt, ő sok munkát fektetett bele. Velük szemben igazságtalan lenne, ha azok, akik ezt elmulasztották, most e nélkül is diplomát kaphatnának.
2011. dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát erre gondolok én is... Volt ma egy kérdés, hogy 2005 óta visszatartott diplomája van... Hát már bocsánat, de én 2005-ben még általános iskolába járta, azóta már tudok 2 nyelven is középfokon, pedig nem vagyok egy szorgalmas ember.
2011. dec. 13. 21:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Nevetséges, hogy pampognak a dolgon.

Felvételi előtt az ember tájékozódik normális esetben, ekkor megvilágosodik, hogy basszus, ide kérnek nyelvvizsgát is.

Akkor az ember nem siránkozik, hanem megragad egy könyvet, és nekiáll nyelvet tanulni, él a legtöbb iskolában ingyenesen biztosított nyelvi órák lehetőségével.

Ha kell, akkor meg kispekulálja, miből és hogyan oldja meg a plusz órákat.

Én is megteszem, más is képes rá. Angolul csak a média lehetőségeit használva rangeteget fejlődtem, kicsit japánul is értek, pedig sose tanultam, iskolában tanultam még franciát is, ha nagyon kéne még egy nyelvvizsga, pár hónap alatt meg tudnám csinálni. A könyvtár teli van külföldi könyvekkel, a neten korlátlanok a lehetőségek.

Az ilyenek picsogjanak csak.

Amúgy ha meg is kapják a diplomát... szerintetek egy állásinterjún mennyire lesznek hátrányban ahhoz a 98%-hoz képest, akik képesek voltak megcsinálni?

2011. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem ez a nyelvvizsgakényszer egy tiszta hülyeség. Egyszerűen nem is értem. Egy nyelvvizsgával miért lesz valaki jobb mérnök, vagy óvónő? Valaki nagyon jó gyakorlati gépészmérnök és a kistelepülésen ahol él elő léphetne a cégnél. A cég ami magyar tulajdonú és magyar terméket állít elő. Csak azért nem nevezik mérnöknek, mert nem beszéli a Rigó utcai nyelvjárást :( ez nagyon szomorú. Egyébként mi van azokkal a diplomákkal amiket a 70-80-as években adtak ki, minden fajta nyelvtudás nélkül? Ezeket nem kellene vissza venni? A logikátok szerint mai 50-es mérnökök, 60 éves orvosok nem jó szakemberek, mert nem felelnek meg egy diplomással szemben támasztott követelménynek.
2011. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem erről van szó. Akkor nem volt feltétele a diplomának a nyelvvizsga, most az. Aki ebben a rendszerben jelentkezett főiskolára, egyetemre, tudta, hogy nyelvvizsga nélkül nem kapja meg a diplomáját. A tanulók jó része ezért plusz energiát, pénz ölt bele abba, hogy megfdeleljen a feltételeknek, mások nem. Most a második csoport ugyan úgy megkaphatja a diplomáját, mint az előző. Egy óvónő nem tudom, hogy jobb lesz-e, ha beszél idegen nyelvet, egy mérnök viszont biztosan. Hiszen nem elég diplomázni, a tudást folyamatosan "karban" kell tartani, főleg most, ebben a gyorsan fejlődő világban. És a szakirodalom, a publikációk többsége nem magyar nyelven jelenik meg.
2012. jan. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!