Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha emelt szinten érettségizek...

Ha emelt szinten érettségizek egy tárgyból, de az iskolámban nem lehet érettségizni belőle emelt szinten, akkor mennyivel előtte kell értesíteni az iskolámat hogy szeretnék emeltezni?

Figyelt kérdés
Vagy ugyanakkor kell, mint a középszintűnél, és majd kerít nekem egy iskolát? Vagy hogy megy ez? ? mi ennek a menete?
2011. dec. 14. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Célszerű minél hamarabb megemlítened. Pl amikor legközelebb találkozol az ofőddel, szólj neki, hogy ez a problémád. Ő majd tud segíteni.
2011. dec. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben, de valaki megnyugtathatna, hogy nem késtem-e el ezzel... Remélem nem..Tehát minél pontosabb, biztosabb választ szeretnék! Köszönöm.
2011. dec. 14. 17:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Az emelt szint, az nem is a saját suliban szokott lenni. Úgy értem annak épp az a lényege, hogy egy idegen bizottság előtt produkáld magad. Én pl angolból és bioszból emelteztem, a mi sulink meg csak magyarból indított emelt érettségit. Ez nem azt jelenti hogy nem jelentkezhetsz, ellenkezőleg. Mindkét emelt érettségim más-más suliban volt.

Akkor jelentkezel rá, mikor a középszintűekre is, és pár hónappal később megkapod a pontos beosztást: suli és időpontok. Az emelt érettségi esetén már a szóbeli időpontját is előre tudod míg pl a középszintűnél ez nem egészen így van.

Tehát ne félj, fogsz tudni emeltezni, de egy másik suliban, de ez szinte mindenhol így van.

2011. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Huhh nagyon, köszönöm!


Még lenne egy kérdésem... Ahhoz, hogy emelt szintű érettségire mehessek KELL, muszáj járni plusz emelt faktra vagy csak ajánlott? Van bármiféle plusz feltétele? Osztályozó, stb? Bármi?

2011. dec. 14. 18:19
 5/9 A kérdező kommentje:
3 évig tanultam...
2011. dec. 14. 18:19
 6/9 A kérdező kommentje:
heti 2 órában.. biológia úgyszint.. :)
2011. dec. 14. 18:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Annyiban helyesbítenék, hogy emelt szintet igen is írhatsz saját iskolában is. :) Persze nem mindegyiket.

Faktra járni az adott tárgyból nem kötelező, de nagyon ajánlott, hisz sokkal jobban belementek a részletekbe, nem csak felületesen érintitek a témát, ha egyáltalán alap órán mindenre jut idő.

2011. dec. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! egyébként járok fakra, de csak középszintűre, de ennek se sok értelme van, mert a tanárom nem annyira jó tanár, én itthon sokkal hatékonyabban tanulok, de ez lényegtelen :)
2011. dec. 14. 19:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Az emelt szintű érettséginek nincs semmi külön feltétele. Ha 12-ikes vagy, és tanultad a tárgyat, akkor februárban jelentkezhetsz az érettségire a saját iskoládban, és akkor jelölheted meg a szintet, fakultációtól függetlenül. De persze ahogy mondták előttem, gyakorlatilag célszerű a tanároddal megbeszélni, hogy már most az emeltre tudjál készülni. Igen, úgy értem, a téli szünetben is.
2011. dec. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!