Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3 hónapos nyáriszünet elég...

3 hónapos nyáriszünet elég lenne, hogy megtanuljak 4 évnyi matek anyagot emelt szinten?

Figyelt kérdés
Szeretnék emelt szintű matek éretségit tenni jövőre ( most vagyok 9.-es)3 hónap alatt szeretnék annyi matekot tanulni, hogy 5-ös emelt szintű előrehozott éretségit letudjak tenni.Az eszem megvan hozzá szüleim szerint.4-5-ös tanuló vagyok ( keveset tanulok, de megragad bennem az anyag ).Hogyha szorgalmasabban tanulnék akkor kitűnő lennék.Elég lenne így 3 hónap???(Megvan bennem a motiváltság és egyéb dolgok, általában gyorsan tanulok.)
2011. dec. 15. 05:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért szerintem egy magántanár nem árt, ő biztosan meg tudja mondani, én a leírtak alapján azt mondom, hogy nem lesz egyszerű, de megoldható :)

Gyakorolj sokat a régi érettségiken.

2011. dec. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Úgy van a szabály, hogy előrehozott érettségit akkor tehetsz, ha az iskola tantervében szereplő követelményeket adott tárgyból már teljesítetted. Ez magyarul azt jelenti, hogy előbb le kéne osztályozó vizsgáznod a 10., 11., 12.-es anyagból, és utána jöhetne az érettségi. Nem tartom túl reálisnak a dolgot, miért sietsz ennyire az érettségivel?? Olyat halottam már, hogy valaki 11. végén levizsgázott a jövő évi anyagból, és aztán ment érettségi ősszel a tárgyból.
2011. dec. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. Elég hozzá 3 hónap. Erős elhatározottság kell. Azt a 3 hónapot lehet ennél jobb dologra is használni, de a te élethelyzeted csak te ismered. Ha ez a célod, meg tudod csinálni.
2011. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Egyrészt a nyári szünet nem 3 hónap, csak 2,5, máris vesztettél 2 hetet. Másrészt Mint az előttem szólók is mondták, osztályozó vizsgát kellene tenned 3 év anyagából. Emelt szinten a matematika nagyon nehéz, önállóan biztos nem tudsz rá felkészülni. Felvételihez nem az számít, hogy hányas az érettségid, hanem, hogy hány százalékos. Emelt szinten 60%-tól már ötöst kapsz, ami alig valamivel több pont, mintha középszinten csinálnál egy jó érettségit. Ha matekból akarsz emeltszintűzni, akkor valószínűleg ilyen irányban akarsz majd továbbtanulni is. Ha 3 évig nem tanulsz a középiskolában matekot, nem jársz órára, elfelejtesz majd mindent, mire egyetemre mész.
2011. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ebben van valami :).Csak szeretném bebizonyítani magamnak és másoknak is, hogy mire vagyok képes :D.Másrész én nem feltétlenül szeretnék egyetemre mennék, hanem majd programozó szeretnék lenni és akkor inkább egy etikus hacker tanfolyamot végeznék el és utánna mennék dolgozni külföldre.
2011. dec. 15. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!