Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elvégzem az orvosit, utána...

Ha elvégzem az orvosit, utána csak egy irányba lehet szakosodni, vagy többfelé is? Például én tervezem a traumatológiát, mint szakosodást, de érdekelne még a pszichiáter hivatás is. Lehet mindkettőt? Vagy csak az egyiket?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egymás után lehet mindkettőt, ha van időd és türelmed. De mire eljutsz a végéig, úgyis jobban körvonalazódni fog, hogy mit akarsz. Gyanítom addigra még vagy háromszor megváltozik a véleményed.

A trauma egyébként 6 éves, a pszichiátria meg 5, szóval ha elvégzed mindkettőt az orvosi után az összesen (egyetemmel együtt) 17 év.

Azért ált. az orvosok olyan dolgokat szoktak párosítani, amik vmennyire összepasszolnak...nem két tök különböző dolgot.

2011. dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyelőre ez még csak hirtelen fellángolás, de a traumatológia mindenképp érdekel.
2011. dec. 16. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg orvosin lesz még legalább másik 5, amibe bele fogsz szeretni, meg másik 5, amiben csalódni fogsz.

Jó, ha vannak terveid, de felesleges már a szakosodást is előre meggondolni, hiszen bele sem látsz a dolgokba:)

Még én sem igen látok bele, pedig már a harmadik évet taposom.

2011. dec. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jól tudom, hogy úgy van, hogy 12 félévet kell az egyetemen tanulni és utána jön a szak?
2011. dec. 16. 17:35
 5/6 anonim ***** válasza:
igen
2011. dec. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! :)
2011. dec. 16. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!