Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van a háziorvosi hivatás...

Miért van a háziorvosi hivatás kevésbé megbecsülve, mint más orvosi szakma?

Figyelt kérdés
Orvosis vagyok, és nem titkolt célom, hogy majd gyermek háziorvosként tevékenykedjek az egyetem (és a szakosodás) elvégzése után. Viszont mind a hallgatótársaim, mind pedig a környezetem lenézi a háziorvosokat azzal a címszóval, hogy nekik van a legkönnyebb dolguk, nem kell hozzá nagy ész. Én nem értem, hogy ez a "lenézés" miért alakult ki az emberekben... Szerintem a háziorvossal való viszony alapozza meg a későbbi viszonyulást az egészségügyi rendszerhez, és nagyon fontos már kisgyermekkorban az emberbe táplálni, hogy nem kell félni az orvosoktól, mert ők csak azt akarják, hogy újra egészséges legyen. Ti mit gondoltok erről? Nektek is negatív véleményetek van a háziorvosokról?
2010. dec. 20. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem vegyes. Aki eddig volt elintézett annyival hogy "vírusos fertőzés, antibiotikum" unott monoton hangon, viszont most kaptam egy fiatal doktornőt, na ő igazán jó, ő tényleg megvizsgál, ha minden orvos így szeretné amit csinál jó lenne. A hozzáállásod amúgy jó szerintem.
2010. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok orvosis, de az ott tanuló ismerősöm ezt úgy fogalmazta meg, hogy azért "nézik le" a háziorvosokat, mert amint egy komolyabb probléma felmerül, ő mossa kezeit és beutalja a beteget.

Különben a fene tudja, sajnos van egy olyan érzésem, hogy háziorvosnak tipikusan az megy el, aki gyengébb, volt már néhány igen csúnya félrediagnosztizálásom by különböző háziorvosaim. "Kicsit hurutos, igyon teát, egyen strepsilst", aztán kiderül pár nap szenvedés után, hogy "jaaa, ráment a légcsövére", köszi. Énekes vagyok, és ő ezt tudta.

És nem egyedi az ilyen eset, holott eddig már öt(!) háziorvosom volt.

Mondjuk ebből lehet, hogy az derül ki, hogy belőled jobb háziorvos lesz, mert hivatásként űzöd majd, nem úgy, hogy nem voltál elég jó, így ez maradt..

2010. dec. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Igen, sajnos nekem is ez a tapasztalatom, hogy ha már egy kicsivel nagyobb a probléma, meg sem próbálja kitalálni,hogy mi a gond, hanem tovább küld rögtön. Ha szerencsém van jó helyre, ha nincs szerencsém, akkor nem! Tisztelet a kivételnek, de azt vettem észre,hogy inkább csak arra jók, hogy beutalókat és táppénzes igazolásokat adjanak ki!

Jó múltkor is elmentem,hogy küldjön el vérvételre ezért meg azért. Amikor elmentem egy ott dolgozó ismerősöm kérdezte,hogy miért vagyok ott, mondtam,hogy miért, nézte a papírom és megállapította,hogy azok a dolgok, amiket bekarikázott a háziorvos nem is igazán tartoznak a panaszaimhoz. Na fogta magát és még kb. 10 dolgot bekarikázott "egyszerű" nővérként,hogy talán azokat kellene vizsgálni.

2010. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Általában azért, mert a házi orvosok jó része sem akart az lenni, csak az lett, mert máshová nem vették fel rezidensnek... Tisztelet azoknak, akik tényleg azok akartak lenni!

DE a "lenézni" szó kicsit erős, elvégre ő is végzett kolléga.

2010. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Számomra ez annyira furcsa, hogy valaki azért lesz háziorvos, mert másra nem volt jó. Én tudatosan azért készülök annak, mert tetszik, hogy a kisgyerekkel, mint egésszel foglalkozhatok, és nem "csak" az emésztőrendszert, vagy a keringési szervrendszert látom benne. Nekem nagyon jó gyerekháziorvosom volt, lehet ez is közrejátszik benne, mert ő tényleg értette a dolgát, továbbképzésekre járt, és csak akkor utalt szakorvoshoz, ha valami speciális vizsgálat kellett, és szeretett tudni arról, hogy kiderült-e valami, mit mondott a szakorvos, tehát tényleg, mint "egész" embert kezelt.
2010. dec. 20. 11:37
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Több ilyen orvosi hozzáállás kellene, mint ami neked van...

Úgy tűnik neked még fontos az ember.

Sajnos sok kollégádról ez nem mondtható el.

Kívánom, hogy megmaradj ezen az úton!

2010. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ájhevnó ***** válasza:
59%

Elég romantikusan fogod fel. Nekem van némi közöm ezekhez a dolgokhoz, így értem mit szeretnél, de nem látod reálisan a dolgokat.

Ha nem kerülsz jobb helyere, akkor a háziorvosnak van a leg"futószalagabb" munkája.

Képzelj egy influenza járványt. Gyerek bejön, mibaja? Elmondja oké.. Következő. Mi baja? oké.. Következő..

Nem meglepő, hogy egy idő után monotn hangon fogja mondani, ami kell. Ha meg nagyobb problémát sejt!!, akkor már nincs megfelelő felszerelése, hogy kiderítse mi az, így egyértelmű, hogy utalja tovább.

Nem jó az a felfogás, hogy nem ért hozzá, ezért passzolja, de aki kreatív munkát akar végezni, az nyilván nem oda fog menni.

2010. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nyilván, ha nagyon "akciódús" munkát szeretnék, akkor mondjuk sebésznek mennék, de azzal, hogy "futószalagmunka" lenne, nem értek egyet :) Influenza-időszakban esetleg, de ez csak néhány hét az évből. Szerintem pont azért izgalmas, mert gyakorlatilag bármilyen betegséggel bejöhetnek az ajtón, nem "csak" szívbetegségekkel, vagy szembetegségekkel.
2010. dec. 20. 14:50
 9/14 Ájhevnó ***** válasza:
51%
Hány éven vagy túl az orvosin?
2010. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
4
2010. dec. 20. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!