Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg csak a matekból áll a...

Tényleg csak a matekból áll a világ?

Figyelt kérdés
Én nyelvi osztályba járok, a matek nem az osztály erőssége. Egyáltalán nem. És mégis, konkrétan minden tanárunktól azt halljuk, hogy matek nélkül senkik vagyunk, mindennek az az alapja, anélkül semmit sem lehet kezdeni. Ti mit gondoltok erről?
2011. dec. 17. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A matek mindenütt hasznos és szükséges de közel sem annyi amennyi tanítanak veletek hanem annak a 30 százaléka kb.Persze az jóval nagyobb részét használja aki a továbbiakban olyan szakon tanul tovább ahol felvételi tárgy a matek.
2011. dec. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A matekon keresztül megtanulható logikus gondolkodás valóban fontos, akármit csinálsz. De nélküle is lehet boldogulni, csak kicsit nehézkesebb.
2011. dec. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a mateknak az a lényege, hogy megtanulj logikusan gondolkodni. Mert az igaz, hogy konkrétan csak elég keveset hasznosítasz belőle a mindennapi életben.

De ált. az, aki tényleg teljesen totálisan sík matekból, az az élet más területein is butácska, mert nincs logikája:)

2011. dec. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A matek tényleg nagyon fontos az a világ életében, rengeteg területen el engedhetetlen a használata. De egy átlagos embernek akinek a foglalkozás nem a matekra épül elég ha tudja az alapműveleteket és tud logikusan gondolkodni ahhoz meg érzék kell semmi más.
2011. dec. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de aki tud logikusan gondolkozni, annak a matek se gond, mivel teljesen logikusan levezethető.

Én úgy jártam végig a sulit, hogy csak azt tanultam meg matekból, amit nagyon muszáj volt, a feladatok elé meg leültem és addig néztem, amíg rájöttem, hogy kell megoldani. Mivel logikus, ezért tényleg csak a minimális ismeretek kellenek, kb. 20 tétel, azok is csak azért, mert sokáig tartana levezetni őket.

Aki nem érti a matekot, annál ez a logikus gondolkodás hiányzik. Illetve sok esetben állítólag az alsós tanítónéni alkalmatlansága lelhető fel, aki a gyerekek tudatalattijába kódolja, hogy a matek nehéz és érthetetlen. De ez ellen idősebb korban lehet tenni.

2011. dec. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!