Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy veszitek rá magatokat,...

Ti hogy veszitek rá magatokat, hogy tanuljatok?

Figyelt kérdés
Nemsoká vizsgám lesz (jövőhét eleje) és még sehol sem tartok, nehéz az anyag meg sok is, egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy elkezdjem. Még takarítani is sokkal fontosabb. :) Ha el is kezdem, folyton elkalandozik a figyelmem.. Ti mivel veszitek rá magatokat a tanulásra és hogy csináljátok, hogy öt perc után nem kezdetek bele valami másba?
2011. dec. 17. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Beosztást csinálok a hátralévő napokra, és azokat a megadott nap tényleg megtanulom. Nagyon korán kezdem, hogy aznap "hamar" végezzek. A vizsga előtti utolsó napra nem hagyok semmit, csak ismétlek.
2011. dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz.
2011. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1 belegondolok hogy milyen lenne ha vizsgánál nem tudnék egy mukkot sem...

2 ráveszem magam hogy ha megtanultam amit akartam egyből megyek számítógépezni:D

2011. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont ugyanezzel a problémával küzdök.:S
2011. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a gondom, egy sz@r, értelmetlen, szakomhoz nem kapcsolódó tölteléktárgyat kéne megtanulni, amit úgy követelnek, mintha az életük múlna rajta.


Az én taktikám, hogy napi öt órától nem tanulok többet. Viszont ez nettó idő, ebben nincs benne a kaja, leviszem a szemetet, főzök és társai. Bizonyos mennyiségű anyagot tűzz ki célul minden napra, és azt tanuld is meg. Ne legyen túl sok, de túl kevés sem, hogy amikor végzel, akkor érezd, hogy haladtál. Mivel nekem is vizsgaidőszak van, így felkelés után sétálok egyet, ettől felébredek, reggelizek és úgy ülök neki. Ne halogasd túl soká. Sajnos ezek csak apró segítséget, neked kell elhatározni és megcsinálni. Engem az motivál, hogy a diploma nélkül kilátástalan a jövőm. :)

2011. dec. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát a mai napon kívül még van 2 napom megtanulni a durván 700 oldalas könyv anyagát. :D Úgyhogy a "ne tanulj sokat egy nap" nem fog bejönni. :( És annyira idegesít, tudom, hogy ma már rég megtanulhattam volna kb 150-200 oldalt, ha reggel elkezdem, de egyszerűen nem tudom elkezdeni.
2011. dec. 17. 16:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha más nem bukás után majd ráveszed magad:DDD

Én is nagyon nehezen ülök neki, de azt azért már szoktam érezni, hogy "na most tényleg neki kell kezdeni, különben szívás lesz".

Kapcsold ki a gépet és ess neki.

2011. dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kevés az időd, de felszínesebben át tudsz futni jó néhány oldalon. Próbáld témakörönként legalább a kulcsszavakat megtanulni, kiemelni.

Már ma kezd, este 10-11-ig, a takarításon is túl vagy, és nincs más akadály.

2011. dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!