Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudok tanulni! Segítség?...

Nem tudok tanulni! Segítség? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

kilencedikes vagyok, de már most semmi sincs rendbe a kib@szott életembe. nem, nem csak nyavalygok. persze még azt kibirnám h sz@r a családom,meg a baráti köröm , nincs pénzünk, mikor egy olyan suliba járok, ahol mindenki gazdag budai, mi meg egy nyugdíjból és takarítónői fizuból élünk (anyámnak diplomája van, de nem veszik el sehova, ezért takarít, meg milyen ciki amikor megkérdezik, h mit dolgozik, én meg azt mondom, h takarít..) mind1, szal mindenki gazdag körülöttem, elég erős suliba járok, nem tartom magam hülyének, azért is mentem ebbe a suliba. 7-ig még okés volt minden, leszámítva h depressziós kis nyominak tartottam magam. 8-ban viszont viszont mindennel úgy voltam h lesz@rom, nemérdekel, majd tanulok szünet után, aztán félév után aztán majd jövőre... most sem lett jobb, h kilencedikes vagyok, sőt, ink. egyre rosszabb, 3 tantárgyból bukásra állok, párból nkettesre, meg hármasra. a taárok utálnak, új oszt-ba kerültem, mer a régi ofőm egy f@szfej volt, és zavarta h lerontom az oszt.átlagát, már félév van de még mindig ne illeszkedtem be az új oszt.ba. rühellem az egészet, minden szünetbe visszajárok az új osztomba, de úgyérzem h nekik nem hiányozok annyira. mármint szeretnek meg minden, de amúgy nem keresnének csak max suli után. de mind1 ezt még vhogy kibirnám.

egyszerűen nem tudok tanulni. nincs hozzá erőm, annyira rühellem h ink. ülök órákig egy fehér szobába lekötözve, minth tanuljak. ilyen korban mindneki már nap 1-2 órát azért tanul, vagy aki nem az olyan szerencsés h elolvassa és megmarad örök életére az info. hát én nem ilyen vagyok, képtelen vagyok rászánni magam, soha nem tanulok. az egész hétvége egy kínszenvedés, mert tudom h most kéne tanulnom, h felhozzam magam félévkor, de aztis tudom h nemfog menni. képtelen vagyok rá. nemtom h mikor jön oda majd az ofőm hozzám h ez így nem megy tovább és menjek el a suliból, mert én imádom ezt az iskolát, látom benne alehettőséget, h mit tudnék kihozni belőle, de olyan szerencsétlen vagyok, h nem tudom. ha kirúgnak nemtudom hova mehetnék, mert nem ismeerek jó sulikat. nemtudom hogy fognak így felvenii az egyetemre, egyáltalán kihúznam az egyetemen az első félévet. hgy lesz így munkám? rajtam áll a jövőm. kitudnám magam húzni a szarból, meg a mocskos nyóckerből ha akarnám, mert képes lennék rá, de vhogy mégsem. könyörgök mondjatok vmit, h mit csináljak kihez forduljak, vagy bármit. bocs h ilyen hosszúra sikerült, remélem vki elolvassa legalább és jobban érzi magát h nem volt ilyen elcsszett 15 évesen.


2011. dec. 18. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam vele, csak hála az égnek engem a rossz helyzet nem arra sarkalt hogy elhagyjam magam, hanem, hogy igenis bizonyítsak.. Én mikor azt mondogattam magamnak, hogy kijuthatnék innen, és meg tudom mutatni, akkor hittem is benne. Szépen leültem a füzetem elé és neki álltam tanulni, meglett az első sikerélményem és az annyira feldobott, hogy nem volt megállás, sikeresen leérettségiztem, felvettek az egyetemre, ösztöndíjat kapok és úgy néz ki csúszás nélkül sikeresen be is fejezem ebben az évben..:) Persze lehet rávágni, hogy mondani könnyű,de tényleg ez az egyetlen megoldás.. Szépen leülsz neki állsz tanulni és közben azt mondogatod: "megmutatom nektek, hogy mire vagyok képes, hogy értelmes ember vagyok és előre tudok jutni, képes vagyok segíteni magamon is és a családomon is.."..stb
2011. dec. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem is volt úgy,hogy összegyűltek a felhők a fejem felett..Úgy döntöttem legalább a tanulmányi átlagom legyen jó mert arról tudom,hogy csak én tehetek!Szóval leültem és megpróbáltam nem bemagolni a tananyagot hanem logikusan,értelemmel felfogni a dolgokat.Próbáltam az osztályban mindenkivel kedves lenni,meghallgattam a problémáikat stb mivel nem vagyok én sem szószátyár.Sokszor éreztem magamat magányosnak de idővel rájöttek a többiek,hogy lehet ám velem is barátkozni.Sokat tanultam és így az átlagom is javul.Ja és a legfontosabb,hogy higgy benne,hogy a dolgok jobbra fordulnak és legyen célod,legyen valami ami miatt érdemes reggel felkelned!Sok sikert!
2011. dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!