Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki tiszta 2-sel járja ki a...

Aki tiszta 2-sel járja ki a főiskolát vagy az egyetemet az rossznak számít?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 09:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Vajon miért kap kettest? Nem azért mert gyenge a tudása?Évek óta terjed egy barom elmélet hogy aki bizonyítványt kap az mindegyik ugyanannyit ér.Hát nem! Ha jól tudja az anyagot akkor nem jobban is teljesít?Levizsgázik valaki éphogy autóvezetésből a jobban teljesítő nem jobban vezet és kevésbé okoz balesetet?Aki gyenge és bizonytalan kémiából az egy laborban dolgozva jobban teljesít mint olyan aki határozott jó tudással rendelkezik?Az ember naponta tapasztalja hogy jogász pld egyszerű jogi fogalommal nincs tisztában.
2011. dec. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 bánomisén ***** válasza:
100%
Tőlem még sosem kérdezték meg munkahelyen, hogy hányasra diplomáztam. A munkád során viszont kiderül, ha hiányosságaid vannak.
2011. dec. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

A jegy nem mindig tükrözi a tényleges tudást. (Egyik irányban sem.)

Nem szokták a jegyeket kérdezgetni később, legfeljebb életed első munkahelyére jelentkezéskor egy átlagot nézhetnek. (Úgy értem, hogy pl. "minimum cum laude eredménnyel" - de ez sem mindenhol.)

2011. dec. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
22%
Igen, nagyon rossz.
2011. dec. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%

"A jegy nem mindig tükrözi a tényleges tudást"


Ha jól ért ahhoz amit ztanult akkor miért kapott kettest? Nem értem!Én kitűnően végeztem kémiából és a munkahelyemen is határozott kreatív hozzáértő voltam.Jöttek oda olyanok hogy nem hittem hogy valaki ilyen gyenge hozzáértéssel bizonyítványt kapott.Pld gépészmérnök sorozatban csinálta a hozzánemértésből származó ostobaságokat, szinte és szégyelltem magam helyette.

2011. dec. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
50%
Ami bizonyítja az elképesztő nem tudást! Most hallom a TV.ben a C vitamin 60 fokon elbomlik!Tessék utánanézni katalizálás nélkül 190 fokon bomlik az aszkorbinsav!!Százkilencven celziusz fokon!!!Akkor mi az istennyilának terjesztenek hozzá nem értők olyat hogy a vitaminok a főzést nem élik túl? A TV-kben nem ez az egyetlen totális kémiai félretájékoztatás!
2011. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

Tudjuk nagyon jól, hogy sok egyetemen tényleg "feldobásos" alapon megy az osztályzás. Nem szó szerint értve, de vannak tényleg nagyon érdekes dolgok. Tapasztaltam én is.

Jó, ha valakinek egy darab jobb jegye nincs, mint kettes, az lehet, hogy elgondolkodtató, de egy-egy rossz jegy nem feltétlenül jelenti, hogy hülye az illető, mint ahogy egyébként nekem az sem sokat mond, hogy valaki "végig kitűnővel végezte" - ugyanis ismertem sok olyat, aki úgy volt végig kitűnő, hogy mindent bemagolt, de a gyakorlati tudása nulla volt!

Ha valaki bemagol valamit, arra a tanár ált. ötöst ad, de mi van, ha az illető nem is érti, amit megtanult, csak visszamondja, mint egy magnó?? (Láttam ilyet!!)

Akkor egy értelmes, okos diák, aki viszont bulizott, és nem tanult (nem szép dolog persze) lehet, hogy hosszú távon mégis jobb lesz.

Ez legalábbis az én véleményem.

2011. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
100%

Nézzük csak. Elte Prog Mat VS Gábor Dénes Informatika.

Szerintem, ha az eltén eléred a kettest (amiért egyébként véres verejtékkel kell megküzdened a már említett "pénzfeldobásos" módszerek miatt), akkor már nagyon boldog lehetsz. Nem a tudást osztályozzák, hanem a tanár ad valamilyen jegyet.

2011. dec. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 rianas válasza:
Mégis, TE mit gondolsz???
2011. dec. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:

Ha valaki főiskola, egyetem mellett például dolgozik, hogy fenn tudja magát tartani, és ezért nincs ideje, csak annyit fektet be, amennyi kell, abban szerintem semmi kivetnivaló nincs. Ugyanúgy lehet belőle jó szakember, HA megvan benne a motiváció és a képesség.


Sajnos viszont ott van a másik oldal is, amikor valaki úgy megy át 2-essel minden tárgyból, hogy minimális ráfordítást ad bele, felveszi ötször és egyszer véletlenül átcsúszik. Ez a rendszer egyik legnagyobb hibája, hogy ilyen hozzáállással diplomához lehet jutni. Nem a legjobb példa, de képzelj el egy olyan szerelőt, aki annyiszor jön házhoz, míg egyszer véletlenül nem végez elégséges munkát.

2011. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!