Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen feltétel mellett...

Milyen feltétel mellett szokták megengedi a halasztást az egyetemeken?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Halasztás? Bolognai rendszerben passzív félév van, és bárki elmehet rá.


ha viszont passzívval kezdesz, akkor már biztosan nem kapsz tanulmányi ösztöndíjat, és persze megy az államilag finanszírozott féléveidből.

2011. dec. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kezdést halasztani nálunk csak akkor lehet, ha okj-t végzel addig (középsuliban). Egyébként nem nagyon tudom még hogy milyen okai lehetnek, de meg kell indokolni, az biztos. Én most passzív éves vagyok okj miatt.
2011. dec. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Bármikor passziválhatsz félévet, bármilyen indokot elfogadnak rá (én Corvinusra járok, és 2 passzívval kezdtem).

Ösztöndíjat amúgy sem kap senki első félévben, hiszen milyen átlag alapján kapná?

Azt, hogy ez benne van-e az államilag támogatott félévekben az adott egyetem tanulmányi irodájában kell megkérdezni, én már nem vagyok biztos benne.

Ami viszont tuti, hogy nem kapsz/nem érvényes akkor sajnos diákigazolványod.

2011. dec. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha te fizetsz, akkor szinte bármit megtehetsz, ha államilag finanszírozott képzésben vagy, akkor kösd föl a gatyádat, és nagyon tervezd meg a távollétedet, papírok, igazolások, tanulmányi osztály jóváhagyása.

Jó ha van egy belső forrásod, aki tudja, mit szokott lépni az egyetemed ilyen esetben.

2011. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!