Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tanítanak ennyi fölösleg...

Miért tanítanak ennyi fölösleget az iskolákban, amiknek jó részét sosem fogja hasznosítani az ember?

Figyelt kérdés
Nem abból fogok megélni hogy kívülről tudom a Petőfi verseket, tudok mindenféle matek képletet, ismerem a kémia elemek képleteit (de gyakorlati kémia oktatást, azt semennyit sem kaptam bezzeg) elolvastam ezt meg azt az irodalmi könyvet stb Mégis úgy vannak ezek kezelve, mintha ezen múlna az hogy a főnököm egy nap nem ötször, csak háromszor fogja leordítani a fejemet, s a fizetésem sem lesz magasabb attól hogy eldúdolgatom a romantika költőinek verseit! Kérdésem, hogy minek tanítanak sok olyan dolgot az iskolákban amiknek jó része kihasználatlan marad az emberek többségének élete során, arról nem is beszélve hogy rengetegen az érettségi után 2 vagy 3 évvel mindent elfelejtenek, valamint senkit sem fog érdekelni hogy csillagos ötös vagy kettes voltam pl irodalomból
2011. dec. 30. 18:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nekem is tele van vele a f*szom.

Miért kellene nekem nyelvtant meg irodalmat tanulni, ha mondjuk mérnök akarok lenni?

2011. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ami neked felesleges, másnak hasznos.
2011. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Kitalálom,max 16 vagy és úgy érzed a világon mindet jobban tudsz másoknál.

Segítek akkor, azért kell ennyi "fölösleges" dolgot, megtanulnod, mert mindenkit más érdekel, valakit Petőfi, valakit a kémia. A nagy része amúgy az általános műveltség része, ebből láthatóan rád nem ragadt túl sok.

A lényeg: mindenből kaptok egy keveset, aztán lehet dönteni kit mi fogott meg jobban, de leginkább arra tanít meg, hogy ha akarod, ha nem, sok sz*rt kell emebernek élete során lenyelnie.

2011. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdés, ezen már én is sokat gondolkodtam. Szerintem egyszer egy nagykutya kitalálta, hogy a magyar ember az államtól függjön és ne lehessen önálló. (Persze vannak emberek, akik így is megtudják találni a kiskapukat és meggazdagodnak.

Szóval képzeld el, mi lenne, ha mindenki megtanulná, hogyan gazdálkodjon, hogy legyen saját földje, amit bevet, learat és háziállatot tart, amiből megtermeli a családjának a kenyeret, tejterméket, húst, nem beszélve a szél energia befogásáról, képzeld el, mindenkinek lenne szélmalma. Mondjuk ezt tanulnánk az iskolában, hogy hogy építsünk szélmalmot és hogy csináljunk az energiából áramot, amit aztán bevezetünk a házunkba, vagy hogyan fúrjunk kutat, vagy építsünk házat stb stb. Micsoda utópia mi?:()). Az államnak nem lenne bevétele. Nem függnénk senkitől. Nem érdeke az államnak, hogy olyat tanuljunk, amiből neki érdeke ne származna...

2011. dec. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy gondolom, hogy ezek az alapműveltség részéhez tartoznak. De! Biztos, hogy nem ilyen magas szinteken kéne oktatni, mint most. Épp ma beszéltük szüleimmel, hogy pl a kémiát is úgy adják le, hogy tele elmélettel, de arra bezzeg már nem tanítanak meg, hogy otthon a háztartásban milyen vegyszert mivel ne kombináljak. És ezek szerintem azért fontosabbak, mint a szerves kémiában a nevezéktan pl.

Az irodalommal és a nyelvtannal is ugyanígy vagyok. Én mondjuk nagyon szerettem a magyart és jó is voltam belőle, de nem hinném, hogy orvosként több fizut fogok kapni, csak azért mert éppenséggel tudom, hogy hol született Ady. Ezeket a szinteket kicsit le kéne redukálni és nem kellene ennyire vér komolyan venni. Matematika ... hát vele elfogult vagyok, mert mindig is utáltam :D de ami viszont ettől független, hogy pl a térgeometriát becsületesen megtanultam, mert tudtam, hogy a való életben hol tudnám hasznosítani. De pl ilyenek, hogy függvények? Minek? Hol használom? Nem készülök matematikusnak, miért kell megtanulnom alkalmazni? Aki matematikus akar lenni az vegye fel fakultációként a plusz matekot, de ne engem terheljenek ilyenekkel :D

2011. dec. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%
5. válaszolónak üzenném, akkora tragédiát csinálsz belőle... Megtanulod hol született Ady, szenvedsz max 3-4 hónapot a függvényekkel, írsz belőle egy dogát és le van sajnálva. Szöges ostorral vernek talán, hogy mindent tarts észben? NEm kell azért mártírt csinálni magatokból. A gimis anyag felére nem emlékszem már, főleg a fizikára, kémiára... Pedig nem volt olyan régen.
2011. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%

De krva unalmas már, hogy mindenki ezt kérdezgeti. Azért, mert a tanulás fejleszti a felfogóképességed, szélesíti a látóköröd, és csökkenti annak az esélyét, hogy az orrodnál fogva vezessenek.


De személyszerint leszarom, ne tanuljál, legalább kevesebb versenytárs lesz a piacon.

2011. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os válaszoló!

Egyrészt nem csináltam mártírt magamból, másrészt pont azért nincs értelme ennyi mindent leadni, amit te is leírtál : hiszen elfelejtetted. Engem csak az zavar, hogy nincs elég lehetőség, hogy azt tanuljam, ami ténylegesen érint engem a jövőben. Felvehetek két fakultációt és pont. Na most nekem a 2 faktot kapásból kilőtte a biosz és a kémia. De mi van akkor, ha én sz@r angol tanárt kaptam és az érettségi teljesítéséhez jó lett volna abból is fakultálni? Vagy ugyanez mondjuk matekból? Tehát ezen kéne változtatni. Gimiben az ember már tényleg csak azokat a tárgyakat tanulja, ami érinti a jövőben és ne filozófiát meg matekot ilyen szinteken. Akit érdekel az úgy is felveszi plusz órába.

2011. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100 emberből 90 még kb. egyetem alatt se tudja mihez fog magával kezdeni a jövőben. Ne próbáld már megváltani itt az oktatási rendszert....
2011. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mindenki tudja, hogy mik azok a tárgyak, amelyekből jó és amelyek érdeklik. Lehet, hogy nem tudja a kis Petike, hogy orvos, vagy vegyész, vagy környezetvédő akar e lenni, de csak feltűnik neki, hogy utálja a magyart és nem is túl jó belőle, de kémiából kiemelkedően teljesít. Én sem tudtam még tavaly ilyenkor ,hogy orvosira szeretnék menni, mégis automatikusan felvettem a biológiát faktnak, mert az jobban érdekelt, mint a társadalomismeret :)
2011. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!