Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskola/egyetem elvégzéséhez...

Főiskola/egyetem elvégzéséhez valóban "csak" kitartásra és szorgalomra van szükség?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akárcsak egy gimnázium vagy szakközép elvégzéséhez.
2011. dec. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért az is közrejátszik, hogy van-e érzéked az adott dologhoz, és szereted-e azt, amit tanulsz. Ha rühelled alapból, vagy azért, mert nehezen fogod fel, akkor még nehezebb lesz elvégezni, ráadásul értelme sem sok van.

Ezen kívül szerintem tényleg csak szorgalom és kitartás függvénye.

2011. dec. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ha érdekel, és minden vágyam az, hogy elvégezzem akkor attól függetlenül, hogy pl egy két tárgyra nem áll rá az agyam, még eltudnám végezni?
2011. dec. 31. 20:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze
2011. dec. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen :D. Szerintem nincs is olyan egyetemista, akinek az összes tárgyra ugyanúgy ráállna az agya, és ugyan úgy szeretné is az összeset. Ha kitartó vagy, és szorgalmas, meg tudod csinálni.
2011. dec. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!! :)
2011. dec. 31. 20:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A közvetlenül rajtad múló dolgok mellett fontos megjegyezni a PÉNZt, mivel akinek nincs annyi a családban, hogy nyugodt szívvel tovább tanuljon, annak minden félév kezdés nehéz, a hónapra is nehéz beosztani a pénzt rendesen. (pl. utazás, kollégium, jegyzetek és egy szót nem mondok a szórakozásról, ivászatról - nem szoktam... saját példából kiindulva)


Erre még el akarom mondani az 1. éves beíratkozásomat... Mikor a családom közölte, hogy egyáltalán nincs pénzünk és kezdjem el a sulit... A Diákhitelt eleve elvetettem, mert jókat nem hallottam róla (ezt most igazából hagyjuk), de akkor hogy kezdd el? Igazából középiskolába eljárogatsz, veszel kaját, vagy épp viszel, de ha elköltözöl otthonról, rengeteg mindenből kell kettő, meg nem biztos, hogy egyes otthoni cuccaidat másoknak is mutogatod (állapota, minősége, stb. miatt), és vesztek újat. Bele sem gondolnak sokan abba, hogy mennyi mindent kell ilyenkor venni, mintha egy újabb kis "háztartást" alapítanánk. És nem elég elkezdeni... Nem ám... ezt fenn is kell tartani. Ha pedig nem vagy szerencsés és nincs kollégiumi férőhelyed, akkor ott van még az is, hogy albérletet fizetsz, ami megint kettős, nagyon jót is ki lehet fogni és borzalmasat (igazi heringparty, mikor kis szobában laknak 6-an...) Ezek mellett egy albérletet is 2 havi kaukcióval kell lefoglalni, ami megint nem megy mindenkinek zsebből...


Talán ennyit tudnék még hozzáfűzni, persze lehet azért ilyen nézettel, mert közgázos vagyok. :)


Kitartást és sok sikert! :D


21/F

2011. dec. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, teljes mértékben igazad van. Mar fosulis vagyok csak kicsit eltantorodtam, ezért kérdeztem. :-)
2011. dec. 31. 21:59
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel az élet nehéz:)
2011. dec. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
persze, senki se vág mindent. én pl matek szakos vagyok, ez egy olyan órási tudományág, hogy mindenképp van 1-2 olyan tárgy, amit utálok és érzékem sincs hozzá. azokat lehet csak másodszorra sikerül megcsinálni, de nem baj, attól még a 85% tetszik és általában jól is megy.
2012. jan. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!