Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetném ki mihez...

Hogyan deríthetném ki mihez értek?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyetemre jelentkezni de ugye már nem sok idő van és nem tudom hova jelentkezzek. Azt is nehéz megmondanom mi érdekel de azt tudom, hogy olyat szeretnék ami nem veszélyeztet emberi életeket. Pl: ápolónő nem lennék. Vagy halasszak egy évet és addig döntsem el mi szeretnék lenni?
2012. jan. 2. 10:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem azt akartam írni, hogy nem veszélyeztet hanem én nem veszélyeztetem valaki életét.
2012. jan. 2. 10:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Várj egy évet, keress addig valami átmeneti munkát, és nézz körül, mik a suli lehetőségek. Amúgy van hobbid? Miben vagy jó?
2012. jan. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha van olyan lehetőséged, akkor menj el pálya orientációra.
2012. jan. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bölcsész szakok és a média-kommuniáció szakok vannak az ilyeneknek kitalálva, de ne menj ilyenekre, hacsak nem akarsz nyugat-európai bébiszitter vagy örökös irodai asszisztensi melót...
2012. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bárhogy is döntesz, csak azért ne válassz valami haszontalan dolgot, hogy legyen sulid... szóval ne úgy gondolkozz, hogy fúú hát igazán semmi se érdekel, de itt van pl a kommunikáció, biztos jó lehet, beírom...

Mert az ilyenekkel később semmire se mész.

Végig kell gondolnod sok mindent, például melyikek azok a tantárgyak, amikre szívesen tanulsz? Nem az, ami nem érdekel, és megy, hanem amivel szeretsz is foglalkozni. Vagy pl képzeld el magad különböző munkahelyeken, képzeld el milyen lenne kórházban dolgozni, vagy laborban, vagy irodában, vagy egy nagy cégnél...stb és amelyikbe igazán bele tudod képzelni magad, az jó lehet.

Vagy pl milyen témák iránt érdeklődsz? Neten esetleg nincs valamilyen speciális témakör, amit rendszeresen böngészel? Úgy értem valamilyen tudományos dolog.

Vagy döntsd el, hogy emberekkel akarsz főleg foglalkozni, vagy inkább kutatnál, terveznél, vagy szereted a papír munkát...stb

Ilyeneket gondolj át alaposan aztán valamire csak rájössz ebből:)

2012. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!