Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az új felsőoktatási törvény,...

Az új felsőoktatási törvény, miszerint kevesebb állami támogatott hely lesz az már a jelenleg egyetemre járókra is vonatkozik?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A már elkezdett képzésekre nem.
2012. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez tuti?:o Esetleg tudnál egy linket adni erről?
2012. jan. 5. 14:16
 3/7 anonim ***** válasza:
hogy gondolod, hogy azokra is vonatkozik, akik már oda járnak? kirúgják a fél társaságot, vagy átteszik őket költségesre?? ilyet nem csinálhatnak, csak azokkal, akik rosszul tanulnak.
2012. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez anno úgy magyarázták el, hogy ha bekerülsz a felsőoktatásba, azzal gyakorlatilag "aláírsz egy szerződést", amelyben elfogadsz törvényeket, tényeket. Ha ezen tények, illetve törvények időközben módosulnak, azokhoz neked semmi közöd, hiszen utólag azokon, amiket mi elfogadtunk már nem módosíthatnak, nem hajthatnak be semmit és ez természetesen így is van rendben.


Gondolod nem keltene hatalmas felháborodást, ha most kirúgnák mindenhol a fél egyetemet/főiskolát az állami támogatásból? Még plusz ráadás lenne, ha az eddigi költségeket is megfizettetnék velük nem? :)

Avagy bevezetik, hogy két emeltszintű érettségi kell a felvételihez, aztán akit felvettek 2 éve, de nincs két emelt szintűje, azokat sorra kirugdosnák? Elég abszurdnak tűnne nemde?

2012. jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jogos végülis, kösz a válaszokat:)
2012. jan. 5. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:
A fő kérdés inkább az, hogy a jelenleg alapképzésre járókkal mi lesz, lesz-e lehetőségük bekerülni mesterre, vagy majd meghirdetik, hogy bocsi, összesen 100 hely van. Mert az már nem téma, hogy az alapképzést elvégzem-e így, csakhogy itt egy marha nagy "lehetőség" a kormánynak, hogy kitoljon a már bent lévőkkel is, mondván, hogy azok nem is bent lévők, mert hát a mesterre külön kell jelentkezni...
2012. jan. 6. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a mesternél gáz lesz. Én is ettől tartok, mivel amióta elkezdtem a szakomat egyértelmű volt, hogy megyek tovább mesterképzésre is. Mondjuk nekem van addig még két évem, nem bánnám, ha megint változna addig valami, a mostaniakat sajnálom, ha szeptembertől ez már él mesterképzésesekre is.

Lényeg a lényeg, ha nem kerülök be sehova államin, eddig 300 ezer volt egy félév, azt sem biztos hogy kitudtam volna fizetni, max nagyon nyögvenyelősen, hitel, stb, ha ennél több lesz, akkor nem fogok tudni tovább tanulni, mert még is mi a halálból finanszírozzam? :S

Azzal egyetértek, hogy a felsőoktatásban valamit tenni kell, de szerintem ezzel pont nem fognak semmi elérni.

2012. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!