Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van arra valamilyen törvény...

Van arra valamilyen törvény hogy mekkora hely kell egy közepes testű kutyának? Kennelre gondolok, amiben csak éjjel tartózkodna, esetleg nappal 1-2órát. Füteni kell, télen? 10db kutyának (közepes testű) mekkora kifutót kell biztosítani?

Figyelt kérdés

olyasmire gondolok hogy pl. min:6nm-es kennel kell 1 közepes testű kutyának. fedettnek kell e lennie, ha azon belűl van neki egy kutyaháza?

Vagy 1 6nm-es zárt helyre kerülhet e 2-3kutya, külön házakkal..

Mekkora kifutó kell 10kutyának, abból mennyi árnyékos rész legyen?

aki bármit tud ilyen szabályokról az legyenszíves segítsen.


2009. okt. 10. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Udv!Torveny nem tudom,h van-e. Nekunk argentin dogjaink voltak,meg napolyi masztiffok(+2 agar,1 újfoundlandi). Egy kennelben 2 kutya volt. kb 6-8 nm volt,+ 2 kutyanak valo kutyahaz.A kutyahazak levoltak szigetelve(2 osb lap kozott hungarocel),a tetejen egy-egy pala.1 ajto,arra telire lehet rakni valami rongyot,h megfogja a meleget.Kutyatol is fugghet,h mennire van szuksege meleg helyre.Vannak kenyesebb fajtak amik(rovid szoruek azok jobban faznak).Mi nem futottuk,be lehet rakni par pokrocot,rongyot alajuk(amit nem art neha takaritani,+ bolha irto szerrel kezelni a hazat).A box szabad teren volt,nem volt fedett,csak a haz.Le volt betonozva a mienk,azt konnyebb takaritani,de hallottam mar,h hagynak egy csik sima foldet,esetleg soderral feltoltik.A kifuto legalabb akkora volt,mint a 3 box nagysaga,vagy talan nagyobb.Bar a mienkhez kepest lattam mar kisebbeket is.Celszeru lenne megkerdezned egy regi tenyesztot is.Mi az udvarra is kiengedtuk oket,neha (6-8 nagy testu kutya rohangalt, szep latvany volt :)De ugyelni kell ra,h megszokjak egymast,mert batyam tul koran engedte ossze az egyik uj kutyat a tobbivel es abbol komoly baj lett.Volt egy fialtato boxunk is.Nem volt futott,de az a garazsban lett kialakitva(volt egy atjaro az egyik boxba).Mi szalmaval toltottuk fel,meg a szeleire tettunk deszkakat,h a falnak nekitamaszkodva nem nyomja agyon a kolykoket.Remelem tudtam segiteni.
2009. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
U.i.:Egy infra lampa volt belogatva a fialtatoba
2009. okt. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

OFF

kedves előző gratulálok, néha kiengedtétek a kutyákat az udvarra... :O Ez aztán az állatbarát tartás! Gondolom sétálni sem voltak soha... Egész életükben egy aprócska kennelben... Ennyi kutyához már negedély is kell!

2009. okt. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%
Rosszul gondolod. Batyamnak volt. Ezzel arra utaltam,h nem csak a kifutora engedtuk ki oket.De te nem nagyon szoltal a temahoz,csak engem kritizaltal,de akkor vezesd le nekunk,hogy mint kell csinalni.
2009. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, mert nekem "csak" 3 kb 45 cm-s kutyám van kb legalább 6x6os kennelben+ betonozott, tetős rész aminek a mérete a harmada a 6x6nak. Rajta ikerház szigetelve, ajtóval az elején. A tető lejtős, az egyik kutya szeret a tetejéről figyelni. Téglák vannak alatta, hogy ne érintkezzen a betonnal. A kutyáimnak nagy szőre van, össze is bújnak és van bent nekik széna vagy forgács mert a ruhára ha ráfolyik a víz akkor megfagy télen. Áréknyra nem figyeltünk, egy körtefa alatt épült a kennel. A kerítés nagy rácsos, rajta háló, alatta beton. A rácsok teteje fölül befelé hajlik (bár az én kutyáimnak eszükbe sem jutna kiszökni. Remélem érthetően mondtam, nem vagyok jártas az építésben, apámmal csináltam.

Amúgy meg csak éjszaka vannak ott hogy nehogy valaki bántsa őket, meg amikor nem vagyok otthon. Járunk sétálni, iskolába, versenyezni, táborozni. Szerintem nem való gey embernek 10 kutya. A JOBB tenyésztők is csak 3-4et tartanak, hogy tudjanak mindegyikkel rendesen foglalkozni (meg még egy pár társtulajdonosnál de azoknak nem ők az igazi gazdái). Engedély kell ennyi kutyához (azt hiszem minden szomszéd belegyezése vagy valami ilyesmi- akutyások meg elég sokan utálják).

2009. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem saját kutyák lennének, hanem ideiglenesen befogadottak, akiknek keresnék új gazdikat, hogy ne a sintértelepen végezzék. Egy kisebb kutyamenhelyre gondoltam amit 10kutyával kezdenék...köszönöm a választ. Nagy luxusra pl 10nm-en egy kutya nem lesz lehetőségem, de persze sétáltatnám őket, futtatnám őket...

Azért gondoltam 10kutyára mert annyinak még megtudnám adni azt a minimumot, hogy ne távolodjanak el az embertől, hogy érezzék hogy van aki szereti őket, és esélyt adnék nekik a szebb jövőhöz. Várom a további segítséget.

2009. okt. 10. 22:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Minden városnak van ebtartási rendelete, abban írják le, milyen feltételekkel és mennyi kutyát lehet tartani. Ha a megengedettnél többet tartasz, engedélyt kell kérned rá az önkormányzattól. Ha jó környéken laksz jó szomszédokkal, jó kerítéssel (nem látnak be, a kutya nem tud kiharapni, stb.), akkor felesleges engedélyt kérni, mert úgyis csak beléd kötnek. Ha bunkó, kötözködőek a szomszédok, akkor jobb megelőzni a bajt, és engedélyt kérni.

Az ebtartási rendelet ált. megtalálható az adott város honlapján.

Ahol mi lakunk, ott csak a házi állat létszám és biztonságos kerítés az előírás, kennel méret, ilyesmi nincs megszabva.

Jó neked, hogy van anyagi lehetőséged ilyet csinálni :).

2009. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségedet. Mindjárt utánanézek. Nincs rá anyagi lehetőségem jelenleg, de igyekszem ezt megvalósítani a jövőben.
2009. okt. 11. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!