Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A főiskola tényleg olyan jó...

A főiskola tényleg olyan jó mint a filmekben, vagy az enyhe túlzás?

Figyelt kérdés
Szóval, ugye a filmekben mindig azt látni, hogy az emberek buliznak, csajoznak stb. de emellett persze tanulnak is...Most ez tényleg így van és ilyen király hely? És magyarországon is ez a helyzet nemcsak amerikában? A válaszokat előre is köszönöm! :)
2012. jan. 7. 10:07
 1/9 anonim válasza:
83%
Buli,pia,csajok,faszik és rock n roll a tanulás nem is fontos, SŐT van, hogy a tanárok is beszállnak egy-egy partiba!Van, hogy néha befigyel egy-egy Álca vagy Autobot egy két kockább alaknál, de a pompon csapatba nehéz bekerülni.
2012. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, pont olyan. De a hobbyt képző felsőfokú tanintézet xar. Ott szinte katonai kiképzés folyik. Sok a séta is.
2012. jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egyetem jó, és van sokféle ösztöndíj is! Viszont ami senkit nem érdekel az az hogy mit tudsz, mennyit és honnan! Ennek ellenére meg kell felelni a zárthelyiken és vizsgákon, mert ha nem akkor az zsebbenyúlós lehet! Matekból annyit adnak le 2 elméleti órán, mint középsuliban 1 félév során! Szóval ha te az amerikai filmekből indulsz ki és azért jelentkezel egyetemre nagyon sajnállak :)
2012. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szorgalmi időszakban valóban király hely, főleg, ha bulizós társaságba kerülsz. A vizsgaidőszak viszont maga a pokol, akkor már a szemedet is alig bírod nyitvatartani. Persze vannak, akik jól csinálják, és év közben is tanulnak, de én erre nem bírom rávenni magam a koliban. Szóval durván 4 hónapig a bulizásnak, 1 hónapig a tanulásnak élek. De imádom :)
2012. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, az értelmes válaszokat...:) És még annyi lenne a kérdésem, hogy van-e olyan fősuli ahova ugy mehetek tovább, hogy ha azt elvégeztem utána még bármi úgymond "lehetek"...mert még konkrét elképzelésem nincs, hogy hova tovább stb..és jövőre érettségi..és eléggé sz*r így, hogy semmi nincs ami ugy igazán érdekelne...
2012. jan. 8. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, én még tavaly januárban nem tudtam, hogy mi akarok lenni és februárban már be kellett küldeni a jelentkezést... :D Úgyhogy szerintem még van időd gondolkozni rajta. Viszont ezt hogy érted, hogy "elvégzed és bármi lehetsz"? Nem egészen értem...vagy arra gondolsz, hogy kapsz egy sima diplomát, ami magasabb szintű az érettséginél és mindenhova jó? :D
2012. jan. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez kicsit megnyugtató..:) Hát igen, kb ezt értem az alatt amit írtam, szóval, hogy addig is amíg kitalálom, hogy mi az ami igazán érdekel, addig is szerzek valami diplomát, amit ha akármilyen témában tanulok tovább tudom hasznosítani...szóval, hogy nincs lekötve úgymond egy szakmához, hanem akármelyikhez jól jöhet :S lehet kicsit bonyolultan fogalmazok..:S de mindenesetre köszönöm a válaszokat :)
2012. jan. 9. 18:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen diploma nem létezik... De van még időd, meg fogod találni a neked való szakot :)
2012. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. jan. 11. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!