Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik lenne a helyes út...

Melyik lenne a helyes út számomra? (több információ lent)

Figyelt kérdés

Idén ősszel elkezdtem járni egy gazdasági főiskolára. Már a legelején nem voltam benne biztos, hogy nekem ott a helyem, de mivel nem volt nagyon más lehetőségem beiratkoztam. Mivel mindent meg tudopk tanulni, csak nehezen és időigényesen, ezért eddig elég jó osztályzataim vannak. Viszont nekem nem tetszenek a kötelező reál tárgyak, nekem túl száraz. Minden élvezetem abban a néhány féléves tárgyban van, aminek ugye félévkor vége lesz. Úgy érzem nem ez az én helyem, viszont már vannak barátaim, és a hely is szép és a tanárok is kedvesek. A követelmények sem nagyon magasak. Félek, hogy ha elmegyek egy másik iskolába, akkor az rosszabb lesz, viszont nem vagyok benne biztos, hogy ebben a szakmában én jól érezném magam. Ráadásul az egyik említett humán órán egy személyiségteszt alapján (nem ilyen mindennapos netes teszt) kiderült, hogy hát én kifejezetten nem vagyok üzletembernek való, úgyhogy még meg is erősödött bennem ez az érzés. Teljesen tanácstalan vagyok, mert van érvem a jelenlegi sulim mellett is és ellene is. Egyébként ha nem ide járnék pszichológia vagy a művészetek érdekelnének.

Köszönöm ha végigolvastad :)


2011. nov. 11. 13:55
 1/3 anonim válasza:
fontos hogy olyan dolgot tanulj, amit egész életedben szeretni fogsz , merthát azért 40-50 évig csináld amit szeretnél :) én most sajnos olyan helyzetben vagyok hogy pontosan tudom mit szeretnék, és ez minden vágyam , de nagyon félek hogy nem vesznek fel azokba az iskolákba ahova kell :( szoval én azt ajánlanám hogy kockáztass! biztos ott is lennének barátaid :) és ne add fel anélkül hogy próbálkoznál
2011. nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm, sokat jelent, ha valaki kívülálló véleményt mond :)

remélem sikerülni fog, és felvesznek oda, ahova szeretnéd :)

2011. nov. 11. 19:54
 3/3 anonim válasza:
köszönöm énis :)
2011. nov. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!