Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi pontosan a vizsgakurzus,...

Mi pontosan a vizsgakurzus, és hogy működik ez a tantárgyfelvételes dolog egyetemen? HELP

Figyelt kérdés

Kicsit összezavarodtam. Ha van egy tantárgy, amit én felveszek, és a harmadik vizsgám sem sikerül, akkor a következő félévben vizsgakurzusként tudom felvenni?


Akkor mi az, hogy "egy tantárgyat 3x lehet felvenni"? Abból a 2 alkalom már vizsgakurzus formájában történik?


Nincs is olyan, hogy sima kurzusként, újra elkell járogatni?


Mi történik ha a vizsgakurzuson is megbuksz?


Mint látjátok eléggé nagyon nem értem a dolgokat :S köszi a segítséget :)


2012. jan. 7. 16:44
 1/2 delusion ***** válasza:

SZTE:


Tegyük fel, hogy felveszel egy tantárgyat. Legyen mondjuk Kalkulus I. Első alkalom.


Háromszor mehetsz belőle vizsgázni. Ha egyszer sem sikerül átmenni, akkor felveheted a tavaszi időszakban olyan kurzusként, amelyből (azt hiszem) nincs se előadás, se gyakorlat, se semmi. Csak vizsga, gondolom ugyanúgy 3 lehetőséggel. Feltételezem, hogy ez lenne a vizsgakurzus.


Ha így sem jön össze, akkor dékáni méltányosság kérelmet kell benyújtanod, amit ha "elfogadnak", akkor harmadik alkalommal is felveheted a tárgyat. Ez a 3/3-azás. Ha jól gondolom ugyanúgy háromszor mehetsz vizsgázni, és ha ezekből se jön össze a tárgy, akkor megszűnik a hallgatói jogviszonyod.

2012. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igazából összesen 6 alkalmad van levizsgáni, tehát ha első félévben elhasználtál hármat a maradékot magadnak kell szétosztani :)
2015. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!