Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Maximalista vagyok, kezdek...

Maximalista vagyok, kezdek bekattanni, segitenel?

Figyelt kérdés
Egyetem, elso evfolyam. Irtam, egy negyest a egyik targybol, es nagyon szeretnem javitani. DE a tanar, ugy erzem nem tul lelkes, mivel mar hivatalosan nem is lehet javitani, csak az egyeseknek. Velem kivetelt tenne, de megkerdezte, hogy akkor is megcsinalom-e, ha a rosszabbat irja be, mondtam, hogy igen. Erre az volt a valasz, hogy ez nagy batorsagra vall. A felsosok szerint, ha negyest javitok megfog buktatni. En meg nem tudom, szerintem jofej tanar, de hallatszott rajta, hogy nem jol kompenzalja az ilyen maximalizmust. Azt mondta, jo jegy a negyes, ennek ellenere o cum laude vegzett az orvosin. Nekem igy nem hiteles. Ugy erzem, ha hagyom, azt jelenti feladom. Ha nem hagyom, akkor viszont befogok kattanni, mert mar nem tudok orulni, a jobb jegyeknek. Ha nem csinalom meg, 4.7 lesz az atlagom, ha megcsinalom 4.8 lenne. (ket jegy van ra, gyakorlati, elmeleti) Az osztondijat is figyelembe kell vennem. Rosszul erzem magam nagyon, ugy erzem buta vagyok, hiaba mondja masok, hogy ez nagyon szep eredmeny. Nem tudok neki orulni. Valaki segitsen, aki egy picit is aterzi a problemam.
2012. jan. 11. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne várj sok választ, én is feltettem hasonló kérdést, de senki se segített:DD

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

De legalább tudod, hogy nem vagy egyedül:)

Egyébként a cum laude az 3,5-4,5-ös átlagot jelent. A summa cum laude a 4,5 feletti:)

Szerintem most már be kellene vállalnod a javítást, ha a tanárnak is mondtad, mert ilyenkor már kicsit gáz meghátrálni. Aztán lesz ami lesz:D

Nekem a kérdésem kiírása óta már sikerült kicsit "leszarnom" a dolgot. Nehéz, nehéz, de törődj bele oszt kész. Diplomába egyébként is csak a szigorlatok számítanak, nem minden kis szutyok.

2012. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Istenem, de jo, vegre valaki. Tenyleg nem jellemzo, hogy ilyenek miatt sirnak az egyetemen, de nem tehetek rola, en szeretnek, majd nagyon megbizhato, felelossegteljes szakember lenni, igy muszaj jol teljesitenem. (egeszsegugy, durva kemiaval, az enyem se hobby szak...) Azt hiszem nem javitok, mert a tanar kepes es meghuz. Most mar csak az a kerdes, hogy irjak neki levelet, hogy atgondoltam, vagy szimplan sunnyogjam el?
2012. jan. 11. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Franc se tudja. Ha több levelet váltottatok, akkor lehet érdemes írni neki:) Írd meg neki, hogy köszönöd a lehetőséget, de átgondoltad és megbarátkoztál a négyeseddel:)

De amúgy nem a jegyeiden múlik, milyen szakember leszel. Egyrészt a mindennapi munkádban köze sem biztos, hogy mindenre szükséged lesz, amit tanulsz. Másrészt a jegy nem mindig tükrözi a valódi tudást.

Jó dolog szerintem, ha az ember arra törekszik, hogy minél jobban teljesítsen, de felesleges magadból idegroncsot csinálni emiatt. Síni meg aztán főleg felesleges:) (Én azért a sírásig nem jutottam el:D).

2012. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazabol telefonaltam vele, mert az emailt nem mindig nezi idoben. Lehet irok neki megis. Jofej tanar, en szeretem, csak mivel rengeteg dolga van, nem szereti ha tobbet kell javitani, azert nem hiszem, hogy orulne eggyel tobbnek. Tudom, hogy nem az ilyen kis dolgok hatarozzak meg az en leendo munkavegzesem, de a vegere a sok kicsinek, ossze kell allnia egy egessze, amihez ugy erzem jol kell teljesitenem. Az mar az szemelyisegembol fakad, hogy az atlagos nekem sajnos sosem eleg. Koszi a valaszt!
2012. jan. 11. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!