Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakot válasszam:...

Heni_Kilakikitt kérdése:

Melyik szakot válasszam: gazdálkodási és menedzsment, vagy inkább műszaki mérnők?

Figyelt kérdés

Mivel 4900 főről lecsökkentették 250 főre az államilag támogatottak számát a gazdasági karon , így érdemes-e még odamenni, vagy csak tényleg abban az esetben ha maximális pontot viszek? A műszaki mérnök mennyivel lenne jobb? Hol tudnék vele elhelyezkedni ? Mennyi a két szak közötti különbség fizetések terén?

Mindkét szak hallgatóitól várom a megjegyzéseket! Előre is köszönet ! :)


2012. jan. 12. 20:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha van eszed (mármint úgy) akkor a mérnökit
2012. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Műszaki mérnök?? Az meg mi? Nem műszaki menedzserre gondolsz véletlen?
2012. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ! :) Igazából a középiskolai átlagot szerintem nem érdemes annyira nézni , bár elég jól teljesítek , két négyesem lesz most félévkor. De mint tudjuk az egyetemi oktatás sokkalta másabb :)
2012. jan. 12. 20:26
 4/19 A kérdező kommentje:
Sajnálom, tényleg a műszaki menedzserre gondoltam, csak picit összekeveredtem :)
2012. jan. 12. 20:27
 5/19 delusion ***** válasza:
Sokan "kamunak" tartják a műmenedzsert, de szerintem még így is sokkal jobban jársz vele.
2012. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
igazából mindkettő egyaránt rossz. én gazdálkodás és menedzsmentre járok, III éves vagyok, igazából gond nem is volna ezzel, csak az a baj, hogy egy sima Bsc diplomával konkrétan törölhetném majd a seg.gem, nem nagyon keresnek alapdiplomás gazdmenedzsmentes közgazdászt. A műszaki menedzser kamuszak, oda mennek azok akik a gépészhez vagy erős műszaki képzéshez kevesek. Ha a munkáltató választana egy műmenedzser és pl egy gépészmérnök vagy villamosmérnök között, akkor nyilván a mérnököt válassza. Szóval, ha gazdálkodás menedzsmentre, vagy pénzügy számvitelre, vagy bármilyen gazdasági szakra mennék, akkor oda csak akkor menj, ha kifogod tudni hozni az egyetemi évek alatt magadból a maximumot, és akarsz mellé egy mesterképzést, mert jó eredmény nélkül és msc nélkül nehéz lesz állást találnod. A műszakival úgyszintén, bár arra nagy rálátásom nincs, ismerőseim tapasztalatát veszem alapul.
2012. jan. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Tökéletes meglátás. Én német nyelven végzem a gazdment, de semmi értelme nincs, így elsősorban pénzügyre, másodsorban számvitelre specializálódok, ezenkívül nyelveket tanulok és programozok. Így talán el lehet helyezkedni manapság..

Ha nem, akkor irány ki.


Amúgy a műmen még büfébb, mint a gazdmen. Ismerőseim közül többet ilyen szakon tanulnak, műszakvezetők és minőségellenőrök a legtöbben. Mindkettő általános Bsc diploma, kell hozzá egy jó nevű Msc is.

Specializációs lehetősége:

1. Gazdmen:

- pénzügy-számvitel

- marketing

- HR

- turizmus-vendéglátás

- logisztika


2. Műmen:

- logisztika

- műszaki szakok (nem ajánlatos)

2012. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Előző vagyok.


Műmennel azért nem ajánlatos mérnökire specializálódni, mert akkora a lemaradás, hogy szinte biztos a kihullás. Ennyit akartam igazából még. Sok sikert!

2012. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként gazd menedzsmentnél mindenképp egy Corvinusos msc ajánlatos. Ismerősöm elvégezte a miskolci egyetemen a bsct, mscre felvették a corvinusra, na így neki tuti állása van és rengeteget akaszt. Mondjuk ő keményen végigtanulta azt az 5 évet
2012. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! Igazából nagyon nehéz helyzetbe vagyok, mert még mindig nem tudom eldönteni melyik a jobb. És mi a véleményetek ha a logisztikára specializálódnék ? Azt elég sok helyen keresik , ha jól tudom. Vagy annak is örülnék ha hasonló szakokat ajánlanátok . Esetleg mi a véleményetek a Dániában való tanulásról , ott ha jól tudom most van egy program melynek keretein belül nem költségtérítéses formában is jelentkezhetek akár GTK-ra is. Nos várom a további válaszokat. Köszi előre is ! :)
2012. jan. 13. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!