Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakot válasszam:...

Heni_Kilakikitt kérdése:

Melyik szakot válasszam: gazdálkodási és menedzsment, vagy inkább műszaki mérnők?

Figyelt kérdés

Mivel 4900 főről lecsökkentették 250 főre az államilag támogatottak számát a gazdasági karon , így érdemes-e még odamenni, vagy csak tényleg abban az esetben ha maximális pontot viszek? A műszaki mérnök mennyivel lenne jobb? Hol tudnék vele elhelyezkedni ? Mennyi a két szak közötti különbség fizetések terén?

Mindkét szak hallgatóitól várom a megjegyzéseket! Előre is köszönet ! :)


2012. jan. 12. 20:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
Ha mindenképp gazdasági szakot akarsz, akkor én a nemzetközi gazdálkodást mondanám, ott követelmény a diplomához 2 nyelvvizsga, és erősebb mint a többi gazdasági szak. Én annak idején mikor kezdtem a gtkn, akkor az első évfolyam össze volt vonva, gazdálkodás menedzsment, kermarketing, turizmus vendéglátás, és nemzgazd. Mostansra a nemzetközi gazd számít a legjobbnak nálunk, viszont alig fognak most végezni vele időbe. A kereskedelem marketing sz.r, rájuk nincs kereslet, maximum még a pénzügy számvitel. Attól függ minden, hogy mennyire megy a matek. A dániai oktatásról nem tudok semmit, de talán mindenképp jobb, hogyha az első évet magyarországi egyetemen végzed el, aztán 1 év után erasmus program keretében, vagy valamilyen ösztöndíjjal kimész külföldre, és ott tanulsz pár hónapot, vagy évet részképzésként. Ilyenkor persze ösztöndíjat nyersz, tehát állják neked a költségeket. Meg egyik ismerősöm (gazd menedzsment) olyan jó volt, hogy kiküldték az európai parlamenthez gyakornoknak, kintvolt egy évig, vagy félévig nem is tudom... De ha jól tanulsz akkor ezernyi lehetőséged lehet.
2012. jan. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
29%

Még igen bizonytalan vagy, és messze tájékozatlan a műszaki világról.

Ha rám hallgatsz, akkor elvégzel egy OKJ-s tanfolyamot a gépipar területén. (pl. technikusit)

Ha műszaki területen akarsz továbbtanulni egyetemen/főiskolán, akkor előtte mindenképp végezz el egy ilyen említett OKJ-t.

2012. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%
Ez nem biztos hogy jó kedves utolsó, mert ha jól tudom egy okj 2 év, mire elvégzi, nem is biztos hogy bármilyen esélye is lesz bekerülni a felsőoktatásba... Ki tudja mi lesz a felsőoktatásba később... szerintem inkább csak tájékozódjon fórumokon, itt-ott, és majd dönt.
2012. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Hidd el, ha jók az eredményei, akkor bekerül akkor is, meg most is.

Bekerülni a legegyszerűbb. Ami nehezebben megy általában, az az, hogy benn is maradjon.

Bődületes mennyiségben szórják ki az egyetemek a halgatókat, sok esetben azért, mert a száraz elmélet gyakorlat nélkül nem megy.

Nem egyszer látom, hogy a diáknak fogalma nincs arról, hogy a gyakorlatban hogy néz ki egy adott probléma. Példának okáért hiába rajzol le valaki egy motort metszetben, aki azt még a gyakorlatban nem látta, nem szerelte, vagy el sem tudja képzelni, hogy egy adott alkatrész hogy néz ki, az soha a büdös életbe nem fogja megérteni az egészet.

2012. jan. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Te egyébként tanár vagy?
2012. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget ! igazából nem egy barbie lány vagyok,láttam már motort , sőt ha tényleg a gyakorlati részen múlik akkor apu az autószerelő , tehát problémám nem lehet :)
2012. jan. 15. 20:34
 17/19 anonim ***** válasza:
Na, ha a családban van már valaki, aki a szakmában dolgozik, ez is már egy egyfajta előny. Minden apró fogást elfigyelhetsz a szerelés során.
2012. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben, szerintem akkor a műszaki, el tudnád végezni az elmondottak alapján. :) Ha segítséged van, akkor meg annál jobb. : )
2012. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Haha.A gazdálkodás és menedzsment a büfészak,de nagyon.Olyan nincs,hogy specializálódsz...Jézusom!

Közgé van és azon x szak,ennyi.Kb. az alapozó ugyanaz.Ez az egész gazd.men egy hülyeség.Pénzügy,számvitel,hr esetleg...

Műmen. pedig nem büfészak.És az a bsc nem a gazd.men ba sh1t.Mérnököt és menedzsert meg minek emleget bárki egy lapon??Azért mert valaki nem tud vele elhelyezkedni,azért sz4r?Ezzel az erővel a mérnök is sz4r!Bírom ezeket,bugyborékolják amit beadtak nekik...

2013. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!