Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak akkor érvényes a diákigaz...

Csak akkor érvényes a diákigazolvány, ha van rajta ilyen matrica?

Figyelt kérdés

A régi sulimban minden évben kellett menni a titkárságra az ilyen matricáért. Aztán elméletileg megszüntették ezt az egészet, és érvényes volt az igazolvány matrica nélkül is.


A mostani sulimban pedig fantasztikus a helyzet. Valaki kapott matricát, és valaki nem. A moziban egyszer nem adtak kedvezményt, mert nem volt matricám, holott én úgy tudtam, hogy nem is kell.


Nekem most sincs. Akkor nekem most nincs is érvényes diákom??



Igazoltatáshoz vagy az életkor megállapításához amúgy jó a matrica nélküli diák, vagy ez már abszolút "törvénytelen" ?


(Igen, tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de itt most mást is kérdeztem, 2009-et írunk, és örülnék, ha végre megtudnám, hogy is van ez valójában (sokszor mindenki mást mond...) :)


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2009. máj. 25. 21:22
 1/5 A kérdező kommentje:
17 éves középiskolás vagyok.
2009. máj. 25. 21:23
 2/5 anonim válasza:
A főiskolákon igen, csak addig érvényes. Amúgy 18 év alatt már megszűnt a diákigazolvány jelentősége, mivel a törvények szerint mindenki a 18. életévének betöltéséig tanköteles.
2009. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy kell a matrica, mert az ellenőrök is nagyon szeretik nézegetni, pláne hogy már a suli névbetűi is rajta vannak. Én egyetemista vagyok, ott kötelező minden félévben menni érte
2009. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak 18 éves kor fölött kell matrica, hiszen addig mindenki tanköteles. Illetve annak a tanévnek a végéig, amelyikben betölti. A kötözködő ellenőrt meg el kell küldeni melegebb éghajlatra.
2009. máj. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi -
2017. jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!