Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érvényes a matrica nélküli...

Érvényes a matrica nélküli diákigazolvány?

Figyelt kérdés
A diákigazolványomról véletlenül lemostam a matricákat, de elvileg 2008 -tól (vagy hamarabbtól) nem kell rá. Az Oxygen Wellness -ben viszont nem fogadták el. Mi a teendő?
2008. aug. 9. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nem érvényes,csakis attól lesz az -érthető módon..-próbálj másikat szerezni...
2008. aug. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
73%

18. éves kor alatt érvényes, mert tanköteles vagy, tudtommal...


Legalábbis mi 2004/2005-s tanév óta nem kapunk rá...

2008. aug. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy az előző válaszadó írta: 18 éves korig érvényes, utána nem. Ha az egyetemi diákodról jöttek le a matricák, akkor újat kell csináltatni, mert könnyen ráfoghatják, hogy direkt szedted le, és eladtad a matricát.
2008. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
14 vagyok, de azt mondták hogy akkor se. Senkinek nincs a suliból 2008 -as, a többi matrica meg elévült, azoknak meg mindegy. Én a híradóban úgy hallottam hogy nekem nem is kell, szóval megnyugodtam, de hiába!? :S
2008. aug. 9. 17:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az iskolatitkárt mit csinálj. Telefonon.
2008. aug. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
16 éves korodig tanköteles vagy,tehát matrica nélkül is el KELL ,hogy fogadják.nekem is mindig magyarázkodni kell,de ez az új szabály.16 éves korodtól,ha diák vagy ,kapsz matricát,ami feljogosít a diákkedvezmények igénybe vételére.
2008. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Mi kaptunk oktatási igazolványt és azt mondták hogy az helyette van, ezért mi sem kaptunk már matricát.
2008. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ha legközelebb probléma van és nem hiszik el, felhivatom velük az OKM -t :)
2008. aug. 18. 12:01
 9/13 anonim ***** válasza:

MAztica az enyémen sincs, az nem számít. Ellenben van egy kis, vékony kártya a diákhoz, a matricacsalások miatt van ez bevezetve. Csak azzal érvényes. Oktatási azonosító a neve, vagy micsoda. Szerepel rajta az azonosító, a név, a születési hely/idő és az anyud neve.

Bővebb információ: www.oktatasiazonosito.hu

2008. aug. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%
Ez nagyon érdekes,ugyanis én 2004-től 2008-ig jártam gimibe és minden év elején kaptunk ey újabb matricát,az ellenőr sem a képedre kíváncsi,hanem arra,van-e rajta matrica.Tuti,hogy nem érvényes az nélkül.Mindig ránk szóltak,hogy a kért időpontban vigyük be,mert nem fogjuk tudni használni.
2008. aug. 29. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!