Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sok kamasz miért nem foglalkoz...

Sok kamasz miért nem foglalkozik a tanulással?

Figyelt kérdés
Általános iskolában, meg középiskolában is, vannak sokan akik annnyira büszkék magukra ha nem buknak meg, megkapják jószívből a 2-est. Vannak sokan akik letojják, hogy hányasok csak meg ne bukjanak, de az ilyenek meg mit akarnak majd kezdeni az életükkel?
2012. jan. 14. 19:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%
Azt hiszik,hogy már felnőttek. Holott nem! Tini kori lázadás. De majd vmit elszúrnak aztán később rájönnek,hogy nem lehet visszafordítani és élete végéig kísérhetik az emlékei. 12/L
2012. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hoppá, kedves első! Csak aztán pár év múlva is olvasd vissza magad, amikor már ott lesz a lila homály a fejedben, és te is sz@rni fogsz a tanulásra.
2012. jan. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
85%
...Vannak ilyen osztalytarsaim, az igazsag az hogy nagyon sokat szamit hogy milyen csaladban nevelkednek,mivel ez is lehet rajuk hatassal. Ha nem torodnek a szulok se ezzel[es vannak ilyen szulok] akkor a gyerek se fog legtobb esetben. Vagy egyszeruen olyan a barati kore.Az egyik nem tanul mert nincs ideje a masik se fog mert a baratja nem tanul ugyhogy neki se kell,es akkor nagyon vagany gyereknek erzi magat mert sz*rok a vilagra/tanulasra. ...
2012. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
58%

Őszintén szólva nagyon sokat gondolkodom ezen, mivel látom a családban lévő gyerekeket, hát relatív gyerek, 13-14 évesek akik mellé ha nem ül le az anyjuk tanulni, akkor magától semmit se hajlandó tanulni.

Engem nagyon elkeserít ez az egész, én is voltam tini, de attól még fel bírtam fogni mi a tét, minnél jobb középsuliba akartam kerülni.

Sajnos az a baj nagyon sokat változik az értékrend, a mai tinik nagyon "érettek" mármint a szexre, meg a hülyeségre.

Köszönhető ez valahol a folyamatos számítógépezésnek, már barátok is csak a fb-on vannak személyesen nem kell találkozni elég a chat...

A média is felkapja a csicska zenészeket, akik nem arról énekelnek hogy ha nem tanulsz mehetsz wc-t takarítani, hanem a buliról, csajozásról, lazulásról szól minden.

Sajnos érvényesül a jó öreg mondás, 1 bolond 100-at csinál..

2012. jan. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért,de nem kell elhordani mindennek. Én is örültem,hogy fizikából 2-es lettem és ugrándozva mondtam a buszmegállóba barátaimnak.. miért? Mert nem megy,ez van,nem mehet minden. Ettől függetlenül az átlagom 4 egész fölött van.


Meghát nem lehet mindenki olyan tökéletes,mint ti!:D

2012. jan. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Van egy haverom, úgy 12-13 évesen eldöntötte, hogy nem akar tanulni, nem foglalkozik vele, bukott többször is általánosba, de a 8 osztályt befejezte. 16 évesen elment dolgozni, dolgozott pár hónapot valahol, majd kiment külföldre, oké, hogy fizikai munkát végez, és sokat dolgozik, de forintba 300 fölött keres havonta.

Van egy unokanővérem, mindig is szín 5-ös tanuló volt, 5-ösre diplomázott, egyetemi évei alatt éjszakákat áttanulta. A sok tanulás meghozta a gyümölcsét, 25 évesen kapott egy jó munkát, és ő is 300-at keres.

Haverom mindig azt mondja, hogy neki az a sok tanulás nem ér annyit, hogy kényelmes irodai munkája legyen mert utálta a tanulást, és nem is az ő világa az ilyen munka. Ráadásul 25 évesen ő már kölcsön nélkül, házat, autót mindent tud venni (ő most 22) , míg unokanővérem ugye agyon tanulta magát, és csak 25 évesen kezdi megépíteni a későbbi jó anyagi hátterét.

Ezért szoktam én azt mondani, hogy megértem, ha valaki a nem tanulást választja, de csak akkor ha a kemény fizikai munkát is elvállalja, és megél belőle. Azokkal van a baj akik egyiket se akarják és ez miatt soha nem tudnak a saját lábukra állni. Őket nem is sajnálom.

2012. jan. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
53%
a legegyszerűbb válasz: lusták vagyunk. :)) 15 éves lány vagyok,és bevallom én sem tanulok eleget. leülök de fél óra múlva fel is állok. jobban érdekel pl. a tv. nagy hiba tudom, de már rajta vagyok a változtatáson, anyámnak se tetszik a sok kettes. :) ( nem kérek rosszmájú kommenteket )
2012. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
84%
Kevés rá az idő. Meg persze sok a stressz aztán az iskolai légkör sem megfelelő. És az oktatási rendszer is egy nulla.
2012. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Naponta 5 perc tanulással kitűnő vagyok.

És egészen addig ennyit fogok tanulni,ameddig nem rontok.

2012. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
utolsó kíváncsi vagyok hogy hanyadikos vagy? :-D
2012. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!