Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehet azzal...

Szerintetek mit lehet azzal kezdeni, hogy elvégeztem egy biosz-földrajz főiskolai szakot, meg egy biosz és egy földrajz szakot de azt már egyetemen? Mit tudok vele kezdeni, ha nem akarok tanár lenni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ebben az országban semmivel sem lehet elhelyezkedni, de ha nem akarok tanár lenni, akkor lehet-e esélyem ezekkel más felé orientálódni?
2012. jan. 15. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Még a biológiával talán van pár lehetőség...
2012. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést... mi az ,hogy biosz-földrajz főiskolai szak?

Tehát vannak főiskolák és egyetemek. Vannak karok és szakok. És van olyan szak, hogy biológia ÉS olyan is, hogy földrajz. Ezek 3 éves szakok az EGYETEMEN. Ha elvégzed az EGYIKET kapsz egy ún. Bsc diplomát (alap diploma). Ha tanár szeretnél lenni, az első alap diplomád mellé felvehetsz egy ún. Minor szakot. Akkor tartunk ott, hogy most van bioszod és földrajzod. És, ha megszerezted az alap diplomát elmehetsz tanári mester (Msc) diplomára. Ez persze nem kötelező, de elméletben nem lehet két szakod, ha nem tanári mesterre mész. Gyakorlatban lehet, de ehhez ki kell játszani ezt azt, esetleg fizetned kell érte stb.


Ha nem tanár akarsz lenni, akkor van biológia szak, vagy földrajz szak. Szintén Bsc diploma és utána eldöntöd milyen mesterre akarsz menni. Biológiával szerintem több lehetőséged van, esetleg mikrobiológus vagy ilyesmi.

2012. jan. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Biológiával rengeteg lehetőséged van (lenne), csak nem ebben az országban. Lehetsz genetikus, mikrobiológus, immunbiológus, növénybiológus, etologóus, meg még ezerféle ágazatát gyakorolhatod. Részt vehetsz kutatásokban. De itt, Magyarországon nem biztos, hogy lesz jól fizetű munkád, külföldön viszont nemzetközi kutatócsoportoknál elhelyezkedhetnél.
2012. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na most! Ez a bsc ez az új képzés. Én még a régi rendszerben végeztem, 4 éve a rendes két szakos hagyományos 4 éves képzésben. Ehhez csináltam meg msc-n a bioszt, meg külön még egy évben a földrajzot. Ezek 1-1 évesek voltak, így 6 évet tanultam. Nem biológusként végeztem, hanem biológia tanárként. Bár szerintem a tanár szak keményebb mint egy biológusi, mert ott csak biológiával kapcsolatos dolgokban kell teljesíteni, tanárként viszont a biosz mellett ugye ott volt a földrajz, ott volt a tanítás, ott volt a pszichológia, meg ott volt a nevelés. Ezért szerintem ez nehezebb, mert itt több felé kellett figyelni, mindenben meg kellett felelni. A biológus szakon meg ugyanazt veszik mint biológia szakon, csak egy kicsit bővebben. Pl nekem a fősulin nekem volt olyan tárgyam, hogy mikrobiológa, ami szintén van a biológusoknak is, csak ott van mikrobiosz 1-2 így részletesebben veszik. Csakhogy ez nem igaz,mert mi az 1 félév alatt vettük át ugyanazt a leckét mint ők két szemeszterben. Ja és a tananyag is ugyanaz volt mint nekik, mert mindig azt kérték, amit leadtak a biológusoknak. Az megint érdekes, hogy itt tanárképzében a hallgatók 80% kihullott és nem jutott el államvizsgában, biológuson ez az arány meg sokkal jobb volt, ott kb 60-70% eljutott a végéig. Na mind1. De ezngem az érdemelne, hogy ha nem vagyok biológus, hanem biológiatanár de egyetemi végzettséggel, akkor van-e lehetőségem mást dolgozni mint tanár, hogy pl én is elmehetek-e kutatni külföldre. Vagy kezdjem el gyűrni a doktorit? Nagyon nehéz, nekem az nem menne.
2012. jan. 15. 11:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Keress rá az interneten külföldi lehetőségekre, és érdeklődd meg ott, hogy ilyen feltételek mellett kellesz-e nekik :)

Utánanézhetsz Magyarországon is, de nem hiszem, hogy találnál mást, mint tanári állást...

2012. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!