Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos, fogorvos, vagy gyogysze...

Orvos, fogorvos, vagy gyogyszeresz?

Figyelt kérdés

Udv!


Elsos fogorvos hallgato voltam itthon, most mentem volna masodevbe, de a csaladunk Finnorszagba koltozik, igy veluk tartok. Iden mar nem,de jovore beadom oda a jelentkezesem, viszont ha mar adott a lehetoseg, hogy ismet valasszak elgondolkodtam rajta,hogy ujra a fogorvosit valasszam e vagy sem. Szerintetek melyikkel jarok a legjobban? Igazabol mind erdekel, nekem a legfontosabb,hogy segithessek, de ugy,hogy ezzel parzuhamosan a csaladomnak is.


Par dolog rolam:


- Eros a hivatastudatom, viszont neha erosen azt erzem, hogy van az a fele szakosodas,ami mar a csaladi elet rovasara megy.


- Ha nem vagyok emberek kozott nagyon vagyom rajuk, ergo egy irodaban nem tudnam magam elkepzelni, viszont sokszor meg arra vagyom,hogy barcsak ne lassak embert. Persze ettol nem leszek flegma,ezt nem mutatom ki, van bennem kotelessegtudat es tartas.


- Ugy gondoltam eddig a fogorvosi kompromisszumos megoldas, viszont a labam nagyon gyenge-betegseg,nem veszes,nem eltilto ok a szakmatol,viszont megerzem az egesz napos acsorgast. Fizikailag se vagyok valami eros, szinten emiatt a betegseg miatt, a fogorvosi szakmahoz pedig pl. nagyobb/jobb fizikum kell,mint egy haziorvosihoz. De mondom,ez meg nem kizaro ok, csak nyilvan kenyelmesebb lenne.


- Mint szakma a fogorvosit nagyon erdekesnek tartom, eltudnam magam egy laborban is kepzelni, de talan nem egesz eletemben, ezt meg nem tudom. Viszont ha jol fizet ha nem, egy gyogyszertarban nem tudom magam elkepzelni. Orvosi mellett szol meg az is,hogy a gyogyszeresztnel csak a kutatas resze erdekel, ott meg nem lakhatnak pl. egy eldugott kis helyen, muszaj nagyvarosban, ha munkahelyet akarok. Meg talan egyszerubb orvoskent elhelyezkednem. Fogorvosi mellett szol az is,hogy az tenyleg minden kis helyen van, orvoskent meg ha csak nem haziorvos lesz az ember,majdnem ugyanaz a problema ,mint a gyogyszereszettel, csak ugye egy kisebb korhazat lehet mar talalni egy normal meretu varosban is.


Osszessegeben a fogorvosi tunik ismet a legjobb valasztasnak, de gondoltam felteszem ezt a kerdest, mert valamiert ujra olyan "izgatott" lettem,hogy ismet valaszthatok.


Minden ertelmes velemenyt szivesen fogadok!:)


Egyebkent a tanulassal nem volt gondom, tavaly 1db negyesem volt, a tobbi mind otos, megvolt minden kredit.


2011. szept. 23. 14:20
 1/5 anonim válasza:
Szerintem ha minden adottságod meg van hozzá, akkor legjobb, ha a fogorvos szakmát választod (folytatod), mert a legtöbbet keresnek a fogorvosok, lehet magánrendelőd is, ugyanúgy az orvosi szakmánál is, de elöbb elkerget egy fájós fog az orvoshoz, mint pl. egy megfázás. A gyógyszerészet meg szerintem nem olyan nagy dolog, kereset szempontjából. Nem azért mert anyagias vagyok, de csak ezzel a megközelítéssel tudtam válaszolni, mivel az érzelmi részébe nem látok és nem is akarok belelátni! Sok sikert!
2011. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom. Egyebkent itt a maganrendelo nem divat,es nem is nezik jo szemmel,nalunk is tobbnyire a ....-nak van. Itt kepesek ellatni allami intezmenyben is, magas szinvonalon.
2011. szept. 23. 14:49
 3/5 anonim válasza:
Nem volt szándékomban visszakérdezni, de mi a baj a magánfogászokkal? Én Szerbiában élek és még nem hallottam panaszt, inkább mindenki örül, hogy létezik ez a lehetőség is, mert az állami rendelőben eléggé hanyagúl végzik a munkájukat és ismert az is, hogy iszogatnak munka közben. Meg a magán fogásznál sort sem kell várni, bármikor mehetsz, meg jól végzik a munkájukat.
2011. szept. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sztem maradj a fogorvosinál. Egyébként ma már a fogorvosoknak sem kell állva dolgozni, az egyetemeken már a fekvekezelést oktatják, mert ez mindenkinek kényelmesebb (a beteg fekszik, az orvos a feje alá gurul a székkel).
2011. szept. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Milanista válasza:
hallgass a szívedre, de ha már valamit elkeztdél és tetszik is , azt fejezd be!
2011. szept. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!