Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Baj ha még nem igazán tudom...

Baj ha még nem igazán tudom hogy hova akarok menni továbbtanulni?

Figyelt kérdés

11.es vagyok és már az osztálytársaim tudják hogy hova akarnak egyetemre menni ill. mit csinálnak érettségi után. De én még mindig nem. Igaz van egy két ötletem de eléggé képlékeny dolgok.

Angolból, nyelvtanból, infoból vagyok jó. Bár az infohoz annyira nincs érzékem, de most info szakon vagyok. /Néha megkínlódok vele de rendben van többnyire/

Bioszból /anno fizikából voltam/ nagyon rossz. /Hiába tanulok 2 héttel előtte úgy hogy csak azt akkor is képtelen voltam meg tanulni csak max 2esre/

Igazából szeretnék egyetemre menni de nem tudom minek és hová? Bár már az is megfordult a fejemben hogy csak valami képzésre megyek el. De lehet abba se találnám meg magam.


2012. jan. 17. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked még van időd ezt eldönteni.Én most vagyok végzős de nem tudom mi hogy lesz..:D
2012. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, azt tudom tanácsolni, hogy azért nyár végére talád ki, mert akkor még bármelyik érettségire lazán kényelmesen fel tudsz készülni.
2012. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

GOndolkodtam rajta, hogy elmegyek valami kereskedelmi szakra vagy üzleti de nem tudom, hogy ott pl:. mennyire hátrány az, hogy raccsolok és néha dadogok? /Az utóbbi inkább akkor ha zavarba vagyok vagy valamit nagyon akarok mondani, vagy ideges vagyok, de egy egy ember is kiváltja/

Emiatt pl:. nem lehet semmilyen gyerekekkel foglalkozó se. /Bármennyire is élvezném/

De pl:. arra is gondoltam, hogy prog. info de most is tanulok progot és eléggé nehézkesen megy /mondjuk lehet belejönnék de annyira nincs érzékem hozzá szerintem.

2012. jan. 17. 15:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd, én most vagyok első éves egyetemista és 1 hete találtam ki, hogy mi is szeretnék lenni. :D Egy jó tanácsot kérlek (!) fogadj meg: csak akkor menj egyetemre, ha azt komolyan is gondolod. olyan szakra, amiért képes vagy az életedet áldozni, különben semmire nem mész vele. ott nem pátyolgat senki, keményen kell tanulni és odaadónak kell lenni a szakmád iránt... legalábbis a normális szakokon.
2012. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utolsónak van igaza, mindenképp gondold át alaposan, hogy valóban szeretnél -e egyetemre menni, vajon nem idővesztegetése -e.

Természetesen nem kötelező menni, ez a te döntésed lesz.

Például OKJ-s képzést is elvégezhetsz, sok esetben ezzel többre megy az ember, mint diplomával, feltéve hogy jól választottuk meg a szakmát.

Tudniillik bizonyos területeken túlképeznek az egyetemek, így hát az ilyen diplomával nem lehet elhelyezkedni, sokkal inkább OKJ-s végzettséggel.


Itt tanulmányozhatod az OKJ-s szakmákat:


[link]

2012. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!