Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tankötelesség? (Kérdésed túl...

Tankötelesség? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Idén szeptembertől tényleg leviszik a korhatárt 16-ra? Én most vagyok 9.es. Idén októberben betöltöm a 16-ot, vagyis a 10.évfolyamnak az elején. Akkor a 10-et ezt még be kell fejeznem ugye?
2012. jan. 17. 18:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, tehát a 10.et még be kell fejeznem? Vagy ez a 16. év csak azokra vonatkozik akik idén kezdik a középsulit?
2012. jan. 17. 18:16
 2/5 anonim ***** válasza:

Rád az nem fog vonatkozni...

Csak azokra akik azután lépnek be az oktatási rendszerbe miután alárírták.

2012. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem, köszi :)
2012. jan. 18. 17:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Aki január 17-én válaszolt az ROSSZUL tudja!


Kedves Kérdező!


2012 szeptembertől MINDENKIRE vonatkozik az ÚJ törvény! Tehát NEMCSAK azokra akik akkor kezdik az általánost!

Ez a törvény NEM felmenő rendszerben lesz bevezetve!

Az előző törvény (vagyis amikor felemelték 18-ra) az volt felmenő rendszerben bevezetve. De ez az új NEM ÚGY LESZ!


A 16 év MINDENKIRE Vonatkozik 2012 szeptembertől.


A te konkrét kérdésedre válaszolva,ha októberben töltöd a 16-ot akkor októberig vagy tanköteles.

Az új törvényben ez is egy változás,hogy itt nem a tanév végig tart, hanem a megszabott életkor betöltéséig.(tehát a 16. születésnapodig)


Ha akarsz akkor szeptembertől esti tagozatra is beiratkozhatsz.

Ugyanis, felnőtt tagozatra abban a tanévben iratkozhat be először a tanuló, amelyik folyamán be fogja tölteni a 16. életévét. Az nem számít, hogy a tanév melyik hónapjában.

( 60. § )

Tehát a szónak egy bizonyos értelmében az új törvény szerint csak 15 évig kötelező az iskolábajárás (nappali tagozaton) mivel a következő egy évet estin is járhatja bárki (ha akarja)

2012. jan. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Huu.. ha tényleg így van, annak nagyon örülök :)) Köszönöm, sokat segítettél :D
2012. jan. 26. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!