Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A ti iskolátokban hogyan...

A ti iskolátokban hogyan fegyelmeznek a tanárok?

Figyelt kérdés
Ordibálnak, dolgozatot íratnak, esetleg felpofozzák az illetőt?
2012. jan. 19. 11:49
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
79%

nekem anno azt csinálta a német tanárom,hogy én nem figyeltem oda az órán arra,amit írt,és csak egy kicsit kibámultam az ablakon,erre odajött,és felpofozott,

én meg csak lestem


aztán ugyanez a tanárnő kiadta a feladatot,én nem csináltam meg az összeset a munkafüzetemben,és annyi pofont kaptam tőle,amennyi nem volt kész,a végén már magam elé tettem a kezem,ő meg elrántotta,és erőszakkal

tovább pofozott


de ez régen volt kb 10 éve

mostmár nem jellemző,inkább a diákok verik a tanárt

2012. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%

Főleg ordibálással

Van ahol nem tudom hogy, de eleve fegyelem van. (kettő) Ott a tanár megemeli a hangját és annyi. Az egyiknél, ha nem sikerül akkor röpdoga a rendetlenkedőnek(de ez szerintem ez még egyszer sem fordult elő)

Van ahol viszonylagos rend van, ott ha mégis túllépjük a tanáronként változó elviselhetőségi zajküszöböt, akkor két lehetőség van: kiabálás, vagy kivárás. Ritkán előfordul, hogy tovább mondja az anyagot, de halkan, így csöndben kell lenni, hogy megértsük. Sikerült. Illetve még egy módszer az egyik tanárnál, hogy számolja mennyi idő megy el és annyival tovább tartja az órát(felírja a táblára), csak ez általában óra végéig elfelejtődik).

De a legnagyobb változást akkor mutatja a viselkedésünk, ha a tanár bejelenti, hogy nincs hangja, nem tud hangosan beszélni. :D Eddig azt hiszem háromszor fordult elő (különböző tantárgyaknál), mindháromszor hatszor olyan rendesek voltunk mint általában:D

2012. jan. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
Hozza a tanár a bézbóz ütőt, és jól elver minket vele.
2012. jan. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
94%
ülnek az asztalánál és sírnak XD
2012. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%
Vannak olyan tanáraink, akiknél csend van (én sem értem néha, hogy hogyan). Ha nagyon rosszak vagyunk felemelik a hangjukat, és akkor ismét teljes a csend. Aztán vannak olyanok, akik bármit csinálhatnak, úgysem lesz csend,mert se fegyelmezni, de tanítani nem tudnak, mert egyszerűen nem tanárnak valók.
2012. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
84%
ordibálnak a töritanár kokit szokott adni meg van egy nádpálcája
2012. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
84%

van sokféle:

1. ha késel, már akkor is doga (ha bkv miatt, akkor is, ha haldokolsz és igazolásod van, akkor is.)

2. csendesen kopog egyet az asztalon, és csendesen megszólal, hogy "sssssttt". Aki elől ül, az sem hallja mindig :D

3. üvölt. nem hat ránk

4. dologozat--->nem ér el vele semmit, csak 30db karót. minket az meg nem érekel.

5.szaktanári/osztályfőnöki/igazgatói intő. ez már cinkes, mert egy bizonyos mennyiség után kicsapnak.


volt már pofozás is(az nem az én osztályomban), falra felkenés is...

18L (szakközépsuli)

2012. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 I am God válasza:
91%

Nálunk minden dolgozatnál volt töriböl A,B,C,D csoport, és aki zavarta az órát és tényleg a tanítás rovására ment az D csoportot kapott...Azon voltak az "Are you f*cking serious???" kérdések.


A tanárt imádtam, egyszer sem emelte fel a hangját, 2 hónap alatt mindenki megtanulta hogy kuss van az óráján.

2012. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
92%
Én tanárnő vagyok. Fiatal, huszonéves. Nálam az a fegyelmezési mód, hogy abbahagyom az óra vezetését, felülök az asztal tetejére és bámulom a dumálókat. De olyan érdeklődő fejjel, mint aki kíváncsi arra, hogy miről megy a beszélgetés. Van hogy odaszólok valami vicceset, amin minden gyerek nevet. A másik kedvencem az érzelmi zsarolás. Szeretnek a diákjaim (állítólag), így ha látják hogy "szomorú" vagyok miattuk, akkor elszégyellik magukat 2 év alatt háromszor kurjantottam el magamat, és az osztályokban megfagyott a levegő. Nem vagyok a híve az üvöltözésnek. Szerintem a kis korkülönbség miatt jövök ki jól a diákjaimmal. Ez a szakma tényleg hivatás, nem lehet tanulni.
2012. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Töriórán meg se szólalunk, mert tekintélye van a tanárnak, ő a legjobb tanár az iskolában, mert jó fej, de mindenki tudja, hogy ő a tanár és mi vagyunk a diákok, mindenki tartja magát ehhez a viselkedéshez.

Bioszon vicc ami megy. Senki nem figyel, órán más tantárggyal foglalkozunk, beszélgetünk, zenét hallgatunk volt olyan is, hogy telefonált(nem telefonozott) valaki órán. A dogákat pedig kipuskázzuk. Mondjuk ha kérdezz valaki valamit a tanártól, a tanár válasza az, hogy mit tudjam én, nézd meg a könyvben.(ezek után szerintem nem csoda, hogy nincs tekintélye)

Magyaron viszonylag rend van, németen, angolon szintén.

Matekon a tanár nem foglalkozik azzal a tanár mit nem írunk le a füzetbe, majd a dogában "megbosszulja". Nála így mindenki figyel.

A műv.töri tanárunk pedig abbahagyja az anyagot és olyan arcot vág, hogy elszégyelli magát mindenki(még az is, aki nem csinált semmi rosszat).

Hozzáteszem, hogy mindez egy erős középkategóriás gimiben van.

19/L

2012. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!