Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológus segítségével el...

Pszichológus segítségével el lehet ezt érni?

Figyelt kérdés

Szeretnék magántanuló lenni, mert az általános iskolai pszichológusom megállapította, hogy antiszociális és pánikbeteg vagyok.

Ez napi szinten gondot jelent nekem. 8-ban még nagy nehezen átmentem, de 9-ben a sok rosszullét okozta hiányzás miatt évet kellett ismételnem. Tehát most másodjára járom a 9-et.

Az elmúlt 2 hétben szinte minden nap hazaküldtek, mert olyan rosszul lettem csak azért mert megjegyeztek valamit az osztálytársaim. Itt nem konkrét dologra gondolok, hanem mondjuk, hogy elmondják, hogy nem fog a tollam, vagy testnevelésen rossz helyre álltam. Már ez teljesen taccsra vág. Minden reggel ahogy a buszon vagyok már rosszul leszek attól, hogy iskolába/közösségbe kell mennem.

Az a probléma, hogy anyám nem szeretné ha magántanuló lennék, mert szerinte a pszichológus tévedett. Nem tudom, hogy ezen egy másik pszichológus véleménye segítene-e, de gondolom, hogy valamennyiben befolyásolná a döntését.


A mai napon is volt egy kisebb félre értésem az egyik osztálytársammal, de még mindig remegek és hányingerem van az eseményektől. Ilyenkor rendszerint be is lázasodok, de nem érdekli az anyámat.


Szerintetek ez jó ötlet lenne? Vagy van más tanácsotok?


2012. jan. 24. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdd meg anyukádat hogy küldjön el pszichológushoz, ez gyógyítható.

Én nem mennék magántanárhoz a helyedben. Az nem megoldás. Nem szigetelheted el magad az emberektől egy életen át, dolgoznod kell majd stb., ne fuss el a probléma elől próbáld megoldani. Egyszóval, irány a pszichológus.

2012. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mondd el ezeket az élményeidet anyukádnak, mondd el neki, hogy milyen helyzetben vagy, hogy mik a reakcióid és az érzéseid a közösségben, az iskolában. nézz mélyen magadba, szerinted neked jobb lenne magántanulóként? mert ha úgy érzed, igen, és megkímélnéd magad ezektől a fent leírt szenvedésektől, akkor beszéld meg anyukáddal, és mondd el neki, hogy szerinted igaza van a pszichológusnak és egyet értesz vele.
2012. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Badari Norbert vagy?
2012. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én első körben egy másik pszichológust javasolok, ha a panaszok nem enyhülnek,akkor irány a pszichiátria. Ott másabb módszerekkel gyógyítanak és ha szükséges gyógyszert is írhatnak.
2012. jan. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!