Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megcsalás feldolgozása-pszicho...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalás feldolgozása-pszichológus segítségével-vagy egyedül?

Figyelt kérdés

Olyan hozzászólók válaszát várnám,aki ténylegesen ebben a cipőben jártak/azaz pszic.-hoz jártak emiatt/,vagy pedig egyedül, hogyan dolgozták fel a traumát.

Vagy pedig hozzáértők, szakemberek véleményét a megcsalás feldolgozásáról.


2011. márc. 9. 10:58
1 2
 1/17 anonim válasza:
Én megoldottam egyedül,de Neked kell tudni hogy mennyire tudod nehezen feldolgozni.Mi azóta is "boldogan"élünk.Kb másfél éve h kiderült,és elég jól túllettünk rajta.Ha van kérdésed keress +.
2011. márc. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem egyféleképpen lehet feldolgozni a megcsalást:

- megbocsátasz ÉS

- kirúgod az illetőt, nincs még egy esély.


Tovább nézegetni a képét és rettegni, mikor teszi meg újra = saját magad tönketétele.

A hűség döntés kérdése - ő akkor ott másképp döntött. Ez van...

2011. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én egyedül dolgoztam fel, bár nem a legjobb módszerrel.

Fél évig voltam teljes letargiában, napközben gyógynövényes nyugtatókat szedtem (semmit sem ért), este csak úgy tudtam elaludni, ha alkoholt ittam.

Akkor jöttem rá, hogy itt nagy baj van, mikor egy este 2 üveg bor megivása után sem voltam igazán részeg.

Rádöbbentem, vagy abbahagyom, vagy alkoholista leszek.

Az volt a fordulópont, onnantól szép fokozatosan másztam ki a gödörből és végül sikerült, azóta már boldog házasságban élek.

29N

2011. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A kedves első válaszolótól kérdezném,hogyan sikerült feldolgozni,elmondhatnád a történeted,írjál nekem privit ha van kedved!
2011. márc. 9. 11:15
 5/17 A kérdező kommentje:

Én "megbocsátottam",mivel első eset volt, 23 évi házasság után.Bár a fiatal kis exnő nehezen emésztette meg a "vereségét",igen biztos volt a dolgában,és mindent elkövetett,hogy szétválasszon,összeugrasszon minket,pl. kitalálta ,hogy terhes, de aztán egy idő múlva "elvetélt".

Néha már azt hittem nem is teljesen normális, megzakkant a nő...annyit kavart.

Sokat szenvedtem, de megpróbáltam bízni a férjemben.

Ennek már fél éve.

sajnos ,ami aggaszt, hogy gyanakvó,bizalmatlan lettem,és féltékeny, ami azelőtt nem volt rám jellemző.

Ezért gondoltam szakember segítségét kérem.

Minden jól alakul,és végül is ennek köszönhető ,hogy szinte "újjászületett" a házasságunk.

2011. márc. 9. 11:22
 6/17 A kérdező kommentje:

29/N !

Az illetővel élsz boldog házasságban, vagy már mással?

2011. márc. 9. 11:23
 7/17 anonim ***** válasza:

A futó kalandoknál hamar túl tettem magam rajta,de volt egy ahol együtt maradtunk,pedig nem bánta meg a fiú,de annyira kivoltam lelkileg h. elveszítem, h. vállaltam a szenvedéseket, nem csalt meg újra de nem is tudtam megbízni benne.Idővel annyira elhidegült a kapcsolatunk, h. én magam szerettem ki belőle és szakítottam.A jelenlegi páromnál nem tudom hogyan ragálnék,mert minél idősebb vagyok annál inkább félek a változástól, na meg ebben a kapcsolatban sok jó van és sokat tervezgetünk, szóval biztos kilennék.Az tény h. 1-2 kiborulásnál nyugtatóra volt szükségem,de pl. ha szemét az illető akkor már teljesen másként gondolok rá mintha én rontottam volna el vmit.

Amúgy a megcsalás sok minden miatt történhet,szóval elöszőr ezt kellene kivizsgálni és utána cselekedni.

2011. márc. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

*sajnos ,ami aggaszt, hogy gyanakvó,bizalmatlan lettem,és féltékeny, ami azelőtt nem volt rám jellemző.


Ez nem aggasztó, hanem természetes a körülményeid között.


*Minden jól alakul,és végül is ennek köszönhető ,hogy szinte "újjászületett" a házasságunk.


Magadnak hazudsz vagy másoknak? Ha újjászületett volna bármi, akkor nem lennél bizalmatlan és féltékeny. A pszichológus is azzal fogja kezdeni, hogy be kell ismerned, hogy egy sz*rkupac tetején ülsz (abból meg nem lehet várat építeni), és ha rendezni tudtad magadban a dolgot - "gyász", kudarc feldolgozása, hibák felismerése, önértékelés helyreállítása (mert neked ez nagyon nincs rendben, ennek a jele a féltékenyeség és bizalmatlanság) - akkor lehet majd építkezni esetleg. A bökkenő csak az, hogy amit helyreállt az önértékelésed, te magad fogod azt mondani, hogy köszönöd szépen, nem kéred.

2011. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyük fel 30 év házasság után is ugyanolyan sértő. Ha unta a kapcsolatot, miért nem Veled dobta fel? Nem hiszem, hogy pszichológus kéne (én nem vagyok az, de van róla fogalmam), Te is tudod, hogy teljesen jogosak és normálisak az érzéseid a férjeddel szemben. Valami megcsalásmentegető, hímsoviniszta pszichológus karmai közé meg nem szeretném, ha kerülnél - van olyan! A végén még meggyőzne, hogy ez normális a kedves férj részéről, és a jó asszony ezt tűri. ...Ne az exnőre haragudj, őt is beetette a férjed valamivel...

30/N

2011. márc. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
Az életben előbb vagy utóbb szinte mindenkit megcsalnak. Ez miatt nem jár az egész világ pszichológushoz, csak azoknak ajánlott akik alapból idegrendszerűek és nincs erejük egyedül feldolgozni ezt a problémát.
2011. márc. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!