Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek magammal, merre...

Lamb kérdése:

Mit kezdjek magammal, merre tovább?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy jó eszem van, és én is észrevettem magamon, hogy ha szükségesnek látom, viszonylag gyorsan meg tudok tanulni akármit. Úgy érzem viszont, hogy nem fogok érettségi után közvetlen továbbtanulni, mert feleslegesnek tartom -humán beállítottságom és érzelmességemből kifolyólag is - a sokszor tényleg csak "lefárasztó" tanulást, aminek azon kívül a néhány dolgon kívül, ami még engem is érdekel, semmi értelmét nem látom mindenki unszolása ellenére is. Szóval nem tudom, mit kezdhetnék magammal, mert talán késõbb még megjönne az eszem, remélhetõleg nem túl késõn, és akkor még rászánhatnám magam. De addig is mit tegyek érettségi után? Arról meg, hogy mi szeretnék lenni, egyelõre lila gõzöm nincs... még csak érdekelni sem érdekel annnyira nagyon. . Segítsetek!

2012. jan. 24. 18:39
 1/5 A kérdező kommentje:
*még csak érdekelni sem érdekel annnyira nagyon semmi...
2012. jan. 24. 18:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire tanácstalan vagy, akkor én azt javaslom, addig ne jelentkezz, várj egy évet, azzal még nem vesztesz semmit, addig menj el dolgozni valahova, legalább gyűlne egy kis pénzed, később úgyis jól fog jönni.

Sok ismerősöm van, akik hasonlóan voltak mint te, okosak voltak, de nem tudták mik legyenek, így csak úgy jelentkeztek, hogy mégis legyen valami. Ők azóta majdnem mindig megbánták, vagy szakot váltottak, van olyan is, akik már a harmadik egyetemre járnak és ez se tetszik... szóval ilyen meggondolatlanul nincs értelme belevágni, keress olyat, amit később szívesen csinálnál. ha ilyen nincs, akkor várj tényleg egy évet, és közben talán rájössz. És azért mondom, hogy addig dolgozz majd, mert így talán lehetsz eladó egy boltban, de lehet azt fogod érezni, hogy szívesebben csinálnál valamilyen értelmiségi munkát, és elgondolkozhatsz közben, hogy milyen helyen látnád magad szívesen pár év múlva dolgozni.

De egyébként nem muszáj felsőoktatásra jelentkezned, nyugodtan válassz valamilyen szakmát, ha az tetszik meg!

2012. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A probléma még az, hogy mostanában egyre kevesebbet tanulok, és romlanak a jegyeim, így lemaradok,és nehéz behozni. Egyre jobban hiszek azoknak, akik azt mondják, aki tanul, annak sem biztos a megélhetése, de legalább esélye van..nem tudom, hogyan kerekedhetnék felül a kialakuló lustaságomon.
2012. jan. 24. 19:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok, az a baj, hogy nincs célod, amiért küzdjél, nem motivál semmi, ezért nem tudsz jól tanulni.

Épp ezért mondom, hogy tényleg egy évig dolgozz, aztán addig találd ki, mi a vágyad, mert ha találsz valamit, amit teljes szívvel tudnál csinálni, azért biztos szívesen küzdenél.

2012. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megintcsak köszönöm, igen, így van, sajnos nincs célom, bár lenne, remélem, egyszer majd akad, bár félek attól, hogy talán még az sem jön el, hogy rátalálok az álmomra...
2012. jan. 24. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!