Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mit csináljak az életemmel..olyan letöert vagyok, barátaimmal a suliban állandóan arról filózunk, hogy nem tud az ember rendes munkát találni, diplomával kitörölheti az ember a seggét körülbelül..


11.-es gimnazista 16 éves fiú vagyok angol/informatika fakultációval..


Tanár akartam lenni, de nem nagyon kecsegtet a napi 8óra beszélés,otthon meg a sok dolgozat javítása,és a tanári fizetés se a legjobb..:/


Legszívesebben pszichológus akartam VOLNA lenni,ha nem lenne olyan baromi sok feltétele..

Vagy masszőr..vagy nem tudom!

Tudnátok segíteni? Köszönöm!


2011. okt. 27. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Legyél vízvezeték szerelő, vagy asztalos. Valakinek ezt is meg kell csinálni. A diplomával meg igenis jól el lehet helyezkedni, csak nem ilyen telített szakokra kell menni, mint pl. a jog, pénzügy meg anglisztika. Meg az ilyen mondva csinált művészeti szakok.
2011. okt. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyenek a jegyeid?Jó tanuló vagy?Melyik tárgyak érdekelnek a legjobban?

Így elég nehéz segíteni.


Amúgy nem rossz ötlet amit az előző írt,akár szakmát is tanulhatnál ha a diploma szerinted nem ér semmit.Egyébként ezzel nem értek egyet,mert ha jó nevű,színvonalas képzést nyújtó intézményben tanulsz egy téged érdeklő dolgot,akkor van esélyed elhelyezkedni.Persze ezért meg kell dolgozni,rendesen tanulni,és minél több tapasztalatot szerezni az adott területen,akár önkéntes/gyakornok munkákkal,amikért nem fizetnek,de hosszú távon megtérül.


21/l

2011. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

4es átlag megvan...

SZTE-re gondoltam Anglisztikát tanulni, és nyelvtanár vagy tanárnak menni, de már áhh..nemtudom mit akarok :S

2011. nov. 1. 08:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát infóval még mindig elmehetsz informatikusnak, azokat elvileg két kézzel kapkodják. Amúgy nyugi nekem is olyan terveim lettek volna mint neked... Esetleg valami műszaki cucc?
2011. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jah, mérnök infóval...

Mezei infósból, meg okj-s rendszergazdából is több van a kelleténél.

2011. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Matekból nagyon gyenge vagyok..szóval mérnöknek nemhiszem h elmennék :/
2011. nov. 3. 10:17
 7/7 anonim ***** válasza:

matekból még tudsz javítani :D

nem tudom, ez segít-e:

[link]

én itt válogattam/válogatok.

2011. nov. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!