Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatékonyan tanulni?

Hogyan tudnék hatékonyan tanulni?

Figyelt kérdés
Az idén érettségizem és hát emiatt elég para vagyok, ezért már a tanév eleje óta (hát egy elég rossz) tanulási tervet dolgoztam ki. Van mikor kora reggel felkelek és akkor kezdek el tanulni, mert állítólag akkor fogékony az agy, vagy valami ilyesmi, de akkor egész nap teljesen le vagyok fáradva és már nem tudok tanulni. Ha valaki tudna egy tanulási stratégiát, az nagyszerű lenne.
2012. jan. 24. 20:52
 1/5 anonim válasza:
100%
Megpróbálok címszavakban, ömlesztve írni, hogy minél több infót kapj, és válogathass, és beépítsd a neked működőt a saját tanulásodba. Jegyzetelj, emeld ki a lényeget, írj vázlatot, imételj, PIHENJ, éjszaka mindenképp, de tanulás közben is, lehetőleg aktívan, menj ki sétálni, valami teljesen mást csinálj, hogy kikapcsolj, aztán folytasd. Ha végképp nem megy, ne erőltesd, vannak olyan napok, olyankpor többet ér ha olvasol , elmész otthonról, bármi. Egyél, igyál, szőlőcukor is hasznos. nem kell erőltetni a reggeli tanulást, akkor tanulj, amikor te képesnek érzed magad, de tény, hogy délelőtt általában még jobban megy, de elalvás előtt is hasznos lehet. Amíg tanulsz, tv. rádió, telefon lehetőleg ne, de van akinek jó, ha valami duruzsol a háttérben, nekem nem működik.
2012. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
És még valami, ami nekem nagyon működött mindig: Minden tételből, témából stb. Készíts egy ici-pici vázlatot! Tényleg csak ilyen tenyérnyi lpapírkákra, címszavak, évszámok, nevek, aztán azt megtanulod, és a rizsa be fog jönni hozzá az adott pillanatban, persze ahhoz legalább egyszer el kell olvasni azt is:)
2012. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Egyetértek.

Az nagyon fontos, hogy ne mindig csak az elejéről kezdj el tanulni, hanem mindenhez hozzá tudj majd szólni!


Ui: nem irigyellek, szerintem anno nekünk kicsit könnyebb volt. Én is féltem, de simán leérettségiztem :)

2012. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, mindenféleképpen megfogadom a tanácsaitokat:)
2012. jan. 26. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:
hova jelentkeztél?? :D
2012. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!