Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű történelem...

Emelt szintű történelem érettségi írásbeli részéhez a középszintű témáiból is kérdezhetnek vagy csak az emeltből?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:
76%

Az emelt szintű érettségi írásbelin a teljes középiskolai anyagot kérdezhetik. Nem lehet megkülönböztetni így,mivel pl. a mohácsi vész akkor is megtörtént, és mindegy,hogy közép- vagy emelt szinten kívánsz vizsgát tenni belőle, ergo írásbeli esetében teljes az átjárás a kettő között. Értelemszerűen emelt szinte elvileg többet, bővebb ismeretanyagot kérhetnek számon, ugyanakkor sokkal több forrást is biztosítanak hozzá. Én 2006-ban érettségiztem emelt szinte,akkor én úgy láttam,hogy az emelt sokkal könnyebb volt,mint a középszintű, de ez évről évre változik. A szóbeli már más. Ott csak az előre megadott témakörökből lehetnek a tételek. Annyi lehet még, hogy ha az adott évben valamilyen nagy történelmi eseménynek van évfordulója vagy hasonló,akkor az nagy eséllyel megjelenik a vizsgában is. Ami fontos, hogy szóbelire atlasz legyen,külön pontozzák azt is,ha tudod használni,szemléltetsz belőle dolgokat a tétellel kapcsolatban.

Remélem segítségedre voltam! :)

2012. jan. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!