Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szenvedek a tanulástól,...

Szenvedek a tanulástól, ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már 5 éve küzdök egy nappali tagozatos főiskolán és nagyon nem megy, hogy állandóan tanuljak, viszont mással meg nem tudok foglalkozni, mert börtönben tart a tanulás, és lelkiismeret furdalásom van, hogy tanulni kéne. De kinyitom a könyvet és fölötte ülök és így eltelnek órák anélkül, hogy tanulnék is valamit. Pár tantárgyam van, de most 4ből 1 sikerült, ami röhej... el vagyok keseredve és legszívesebben véget vetnék mindennek. Engem ez nem érdekel, de tudom, hogy így talán 100 ft-ot is megkereshetek egy hónapban, nem 70 e Ft-ot az érettségim után... tényleg erre ment el az egész fiatal korom, hogy állandóan tanultam. nagyon elegem van.
2012. jan. 26. 11:30
 1/7 A kérdező kommentje:
100 e ft javítok
2012. jan. 26. 11:32
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Nőjél fel. Ha lusta vagy tanulni, hagyd abba. Ha kell a diploma, vegyél erőt magadon.
2012. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Figyi! Én 37 vagyok és megint tanulok. Ez hülyeség nőj fel!
2012. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Figyi,ha már 5 éve küzdesz,szerintem ne hagyd abba.Egyszerűen szedd össze minden erődet,mondd azt,hogy képes Vagy rá,és változtass a tanulási módszereden.Sokan nem tanulnak jól(ezért is írtak annyi tanulást segítő irodalmat,nagyon ajánlom!)és ezért csak nyűglődnek a könyvek felett.Kérdezd meg magadtól:meddig akarom még ezt csinálni?Gondolj arra,hogy ha most összeszeded magad hamarosan már a pénzkereséssel foglalkozhatsz.Mindez a hátad mögött lesz,alig lesz emléked róla.

Újra mondom,hogy változtass a tanulási szokásaidon!Esetleg az időponton is,amit tanulási kísérletekkel töltesz.Tornázz két lecke között.Vagy menj sétálni a tankönyvvel,és mond fel hangosan-nekem ez bejött.Változtass:de ne add fel,ha ennyi energiát feccöltél eddig bele.Képes Vagy megcsinálni,ez nem kérdés,a kérdés az,hogy elhiszed-e.Emlékezz Demosztenészre,aki dadogóból szónokká edzette magát.

2012. jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek! összeszedem magam.
2012. jan. 26. 12:32
 6/7 anonim válasza:
Ez már beszéd!
2012. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magamra ismerek, ülök a könyv fölött, és hátrafelé sandítok a tv-re, így se egyiket, se másikat nem csinálom felszabadultan.

De én elég jól megcsináltam a fősulit, és megfogadtam, hogy a mostani új suliban nem ez lesz.


Kinevezek napokat, amikor csak tanulok, és a többin meg aktívan pihenni fogok.

2012. jan. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!