Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a gyógyszertári...

Mi a különbség a gyógyszertári asszisztens és a gyógyszertári szakasszisztens között?

Figyelt kérdés

2012. jan. 28. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az első az leginkább ilyen adminisztratív munkákat végez, átveszi a szállítmányt, leltárba szedi őket, segít a magisztrális készítmények gyártásánál. A szakasszisztens már kiadhatja a gyógyszereket és csinálhatja is azokat (bár úgy tudom, hogy ő is csak gyógyszerész felügyelete mellett). A szakasszisztensi a sima asszisztensire épül. Sima asszisztensivel nem valószínű, hogy kapsz munkát , kell hozzá a szakasszisztensi.


Üdv: egy gyógyszertári asszisztensnek tanuló.

2012. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értem szakasszisztens csak asszisztens után lehetsz, egyébként engem is érdekel a dolog, szeptembertől asszisztensire akarok menni (2 évesre) azt mondják nem éri meg, mert utána úgyis mennék egyetemre. Hogy miért nem megyek egyből, folyton azzal jönnek. De sajnos az eredményeim nem elég kielégítőek, valamerre meg el kell indulni.
2012. jan. 28. 13:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Jól jársz vele. A mi szakoktatóink orvosok, gyógyszerészek és olyan anyagokat is szoktak hozni, amit az egyetemen is leadnak. Nagyon jó előképzettséget kapsz (ha ezután ilyen irányba mész egyetemre), megtanulod a latin alapjait (így egyetemen ezzel nem fogsz szenvedni), egy kis anatómia, kis mikrobiológia, kis kémia kis ez kis az. Megéri. Főleg mostanában, mikor a szakmák kezdenek felértékelődni és egyre több ilyen emberre lesz szükség! Illetve arra is jó, hogy kipróbáld mint szakirányt. Lehet még sem tetszene, mondjuk a gyógyszerészet, de nem az államilag támogatott féléveidet pazarlod. Plusz ,egy szakma mindig jól jöhet, akármilyen diplomád van mellette!
2012. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, igaz, sokan megpróbáltak lebeszélni, a tanárom ajánlotta hogy először menjek el egy kétéves asszisztensire és csak aztán próbáljak meg felvételit nyerni az egyetemre. Persze azok könnyen beszélnek akik normálisabb helyzetű iskolába jártak és nem voltak problémák a tanárokkal, úgy természetes hogy egyből a felsőoktatást választják. Mindenesetre megpróbálom az asszisztensit, akármit is mondanak, sok hasznos óraszám van amit a későbbiekben jól lehet hasznosítani. Köszönöm a választ. :) Egyébként megkérdezhetem hogy van valami elérhetőséged? beszélgethetnénk. Üdv
2012. jan. 28. 13:25
 5/12 anonim ***** válasza:
én úgy tudom,2 évig kell dolgozni asszisztensként,csak utána lehet kitanulni a gyógyszerkiadót. ez igaz? de ha nem kap állást,kedves első válaszoló,hol húzza le azt a 2 évet?? énis ezt szeretném tanulni egyébként.
2012. jan. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Szia!! Én nekem most lesznek a szakasszisztens vizsgák. Dolgozok már a szakmában lassan 2 éve. Nagyon szeretem női szakma, persze vannak nehézségek főleg expediálásnál a betegekkel. Nekem is mindenki mondja hogy jelentkezzek az egyetemre de én arról már lekéstem, újraérettségiznem kéne meg hasonlók. Persze azzal sokkal könnyebben ellehet helyezkedni, hiány van belőlük. Szóval ha elszánt vagy és tudsz tanulni inkább annak jelentkezz fizetés nagyon jó, és biztos hogy eltudsz helyezkedni vele. Azt mondják az asszisztensi szakma is telítve van de szerintem Pesten és környékén lehet jó munkahelyet találni még. Én megyeszékhelyen vagyok, itt eléggé telítve van, nincs nagyon állás sajnos ( mondjuk más szakmában sem) Fizetés patikától, forgalomtól függ. Nekem nettó 90 ezer. De máshol 100-130 nettónál mozog. Remélem tudtam segíteni.
2012. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nem kell 2 évet asszisztensként dolgozni, hogy utána szakasszisztens légy. Egyből mehetsz amint megvan az asszisztensi.Én most csinálom a szakasszisztensit ugyhogy tudom .Tavaly volt meg az asszisztensim.
2012. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, ha nem sikerül az egyetem most, akkor megyek asszisztensire, valahogy mindenképp felvételt nyerek, nem adom fel. Az a baj hogy sokan próbálnak eltéríteni hgoy az asszisztensi hülyeség, menjek egyből egyetemre, de ha nincs meg a pont akkor hiába mondja X kritizáló hogy ezt meg azt csináljam. Az a baj hgoy mindenki mást mond, de én kitartok a döntésem mellett ahogy ti is :)
2012. jan. 30. 18:35
 9/12 anonim ***** válasza:
köszi a sok infót! :) mint előbb irtam,én is ezt szeretném tanulni,csak az ára riaszt el .van már 1 okj-m,ezért :240 ezer. ez nagyon sok...és mivel most munkahelyem sincs,állást keresek,nem tudom mikor tudom elkezdeni! nem tudtok véletlenül egy olyan sulit Bp-en,ahol nem ilyen drága?
2012. jan. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
amúgy mennyi itt a kémia? nehéz?
2012. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!