Ti is így látjátok?

Figyelt kérdés
A tanáraim szerint egyre kevesebbet ér az itthoni egyetemi/főiskolai oktatás, nem annyira éri meg oda menni. Csomóan azt javasolják, menjünk ki külföldre dolgozni/tanulni, vagy csináljunk OKJ-t. Meg hogy egyre többet ér itthon a szakma. Elég erős gimnáziumba járok, szóval nem azért mondják, mert hülyék lennénk, sőt. Az egyik tanárom fia is ide jár, évfolyamtársam, neki is a fentieket javasolta. Nagyon gáz lenne, ha csak OKJ-t csinálnék? Nem vagyok buta, csak egyszerűen elment már a kedvem az egésztől. Tegnap voltam nyílt napon, az is borzalmas volt, körülbelül semmi esélyem. OKJ-vel sokkal kevesebb az elhelyezkedés esélye? Nektek mi a véleményetek erről?
2012. jan. 28. 14:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg azt elég cikinek érzem az oktatási színvonallal kapcsolatban, hogy már a tanárok is ilyeneket mondanak. Szerintük ennek az egésznek az a célja, hogy minél többen menjenek ki külföldre, vagy rengeteget fizessenek / tanuljanak szakmát.
2012. jan. 28. 14:29
 2/4 anonim ***** válasza:
nem mondanak hülyeséget a tanáraid. az enyémek ugyanezt mondják, pedig a mi sulink is elég erős, 4,0 alatt senki nincs. Most gondolj bele, hogy aki államira megy, még a röghözkötést is aláiratják vele. Én is nagyon szeretnék diplomát, de nem itthon. elvégzek most bgf-en egy okj-s képzést, és utána megyek külföldre. Mert ennek semmi értelme, ami itthon megy. Nővérem itthon végzett el egy két éves ápolói okj-s képzést, és már 3 éve londonban dolgozik, ahol az okj-s képzéséért diplomának megfelelő fizetést adnak.
2012. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez megy.

Hiába vagyok jó tanuló, nem hiszem hogy megyek egyetemre:D

Ez a "kétszer annyit időt itthon kell maradni dolgozni, vagy visszafizettetik" cucc végképp kiverte a biztosítékot:D

OKJ marad, amíg nem jutok ki valahová:)

2012. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

attól függ, mit akasz dolgozni.

Ha fiú vagy, el tudom képzelni, hogy egy vízszerelő szakmával hülyére keresed magadat.

De ha lány vagy, és nem 50 ft borravalókért akarsz egész életedben injekciót beadni, akkor TANULJ!


43 évesen úg látom, hogy általánosban, gimiben és fősulin/egyetemen kell egy embernek a legtöbbet güriznie magáért. Ekkor tud is még, bírja a szeme, agya, dereka...

megcsináltam 40 évesen is a főiskolát, de tudom, hogy a 20 éves agyammal röhögve csináltam volna meg, nem így.

(Amikor én voltam 20 éves, elfogadott volt, hogy diploma nélkül meg lehet élni, de most azt mondtam én is, hogy nem lehet, és behoztam a lemaradást)

Tanulni! Tanulni! Tanulni :)

2012. jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!