Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen tényleg sok anyagot...

Egyetemen tényleg sok anyagot kell a diákoknak maguktól megkeresni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy bizonyos egyetemeken nem használnak tankönyvet, illetve sok olyan anyagot adnak le, majd kérnek számon, aminek külön utána kell olvasni. Ez mennyire igaz? Nyilvánvaló, hogy ha van is tankönyv, akkor MINDEN nem lehet benne, néha általános iskolában is előkerülhet egy-egy ilyen apróság akár. De nagyobb terjedelemben előfordul ilyesmi? Tényleg nincs sok helyen tankönyv? Egyébként csak friss gimnazista vagyok, de kíváncsi lennék a válaszokra.
2012. jan. 28. 17:29
 1/6 anonim válasza:
0%
k
2012. jan. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd bővebben? ^^
2012. jan. 28. 17:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez eléggé függ az adott szaktól. Én matekon végeztem. Ott nem kellett külön gyűjtögetni az anyagokat. De a férjem történelmet végzett. Na, ott nagyon sokat könyvtáraztak, sok volt az egyéni kutatómunka. Most másoddiplomázok gazdasági főiskolán. Itt általában az esszé jellegű beadandókhoz kell a kutatómunka, a vizsgákra nagyjából elég a tankönyvek anyaga.

Szóval teljesen változó a dolog.

2012. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy darab tankönyvünk nem volt/van. A tanárok szövege szar, 100-ból tán 5 beszél érthetően, és ebből marad 3, aki ezt is kérdezi vissza. A legtöbb tárgyhoz 10-20 könyvet kell elolvasod, abból tudod meg, min is ültél egész félévben. Nagyon-nagyon ritka, hogy a tanár saját, kidolgozott szöveget ad az órához. Ezek jók is szoktak lenni, de a legtöbbhöz így is hozzá kell olvasni. És vannak, akik szart se segítenek.
2012. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én jó helyre járok. Itt van tankönyv, és max azt kérdezik vissza, de sok esetben elég, ha órán odafigyelek és az órák diáit átnézem. Van olyan, hogy olyan kérdést kapunk a vizsgán, ami sehol se volt, de ez elég minimál. Kutatómunkát tényleg csak esszéknél kell végezni. Az se sokkal komolyabb, mint gimiben, bár hosszabbat kell írni, így tovább tart.
2012. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nalunk kerik a konyvet, az eloadast es a gyakorlatot.

Jah az eloadas sok targy eseteben uj anyagot jelent a konyvhoz kepest.


Akkor vannak meg a netes jegyzeteik.

De egyebkent meg megveszuk a sok ajanlott konyvet es abbol lehet tanulni vagy gyakorlatot netes cd-rol, netes osszefoglalobol.


Tulajdonkeppen nalunk megmondjak a felsosok mi hasznos konyv, anyag, inkabb az a feladag hogy az egy-egy targyhoz tartozo anyagot rendszerezd, hogy akkor most megtanulom ezt innen, de mwg hozzaolvason a konyvbol es akkor nezem meg a netes anyagot is...


Am meg no para, emesz a konyvtarba es utananezel azt kesz.

2012. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!