Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételiben ezt miért nem...

Felvételiben ezt miért nem fogadták el?

Figyelt kérdés

5. a) kitessékelték vagy elküldték stb.

...

Bármely más, tartalmilag helytálló válasz, a megadott válaszok szinonimája elfogadható.

Csak egyszavas válaszok fogadhatók el.

A válaszok csak akkor fogadhatók el, ha a helyes válasz mellett helytelen nem szerepel.

És én azt írtam oda, hogy elhajtják. Nem szinonímája az elküldtéknek?


2012. jan. 30. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

el kellett volna fogadniuk...

ezt mindenképp meg kell reklamálni

2012. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hol?
2012. jan. 30. 19:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Az elhajtják szó informális értelemben szinonimája csak a kitessékeltéknek. Elképzelhető, hogy ezért nem fogadták el.
2012. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
amúgy az idő nem lehet gond? Mert a példa múlt időben van, te meg jelen időben írtad, úgy nyilván értelmetlen.
2012. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Esetleg az lenne a baj, hogy én jelen időbe írtam, amikor múltba kellett volna? A szám,személy megfelel.

elküldték, én azt írtam hogy elhajtják

2012. jan. 30. 19:12
 6/12 anonim ***** válasza:

"tartalmilag helytálló válasz"

Ha tartalmilag megegyezik két szó, akkor be tudod helyettesíteni őket egy mondatba úgy, hogy a mondat értelme nem változik. Sajnos az idő megváltoztatja.

Akkor valószínű, hogy emiatt nem fogadták el.

2012. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A szlenget nem fogják elfogadni.De próbáld meg megkérdezni.

Kikísérték lett volna jó.

Ha az elhajtjákot magában hallod,egy tehénre fogsz gondolni,akit elloptak,nem pedig arra hogy ajtót mutattak neki.

2012. jan. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A javítási utasítás:


A javítókulcsban feltüntetett válaszokra a megadott pontszámok adhatók. A pontszámok ré-

szekre bontása csak ott lehetséges, ahol erre külön utalás van.

A helyesírási és/vagy másolási hibákat javítjuk, de csak akkor vonunk le értük pontot, ha arra

a javítókulcsban külön utasítás van.


a feladat:


5. a) kitessékelték vagy elküldték stb. 1 pont

b) felkerekedik vagy elmegy vagy elköltözik stb. 1 pont

c) kényeztetik vagy babusgatják stb. 1 pont

Bármely más, tartalmilag helytálló válasz, a megadott válaszok szinonimája elfogadható.

Csak egyszavas válaszok fogadhatók el.

A válaszok csak akkor fogadhatók el, ha a helyes válasz mellett helytelen nem szerepel.

2012. jan. 30. 19:15
 9/12 A kérdező kommentje:
Hol lehet megkérdezni?
2012. jan. 30. 19:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a gond vele, hogy szlengnek számít. Plusz tényleg nem jó a szám személy: elküldték->elhajtották
2012. jan. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!