Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan akinek még a mai...

Van olyan akinek még a mai napig nincsen rendes diákigazolványa és ideiglenessel rohangál?

Figyelt kérdés

Nekem októberben meg lett igényelve, és a mai napig nem jött meg az eredeti. Utánarohangálás és telefonálgatások után kiderült, hogy valami oknál fogva nem érkezett be hozzájuk a diákigazolvány igényléshez szükséges 550 Ft. Oké, mondom el küldöm újra. Megszereztem a címet és számlaszámot ahová küldeni kell, egy bankból elutaltam egy másfél hete. Most érdeklődöm továbbra hogy mi van és az elérhetőségükön hívogatom őket telefonon ( [link] és már harmadszorra mondják, hogy nem tudják nekem megmondani megtörtént-e a befizetés. Komolyan mondom nem értem mit lehet ennyit töszmögni ezen, hogy vajon mi van az én diákigazolványommal. Más is kűzd ilyen gondokkal vagy csak én?


Tudom most ilyen változtatgatások vannak ekörül, de februárban lejár az ideiglenesem és már most mondják bent hogy bevonják, nem hosszabbítják már meg nekem. Eredeti meg sehol. Baromi jó lesz. Kezdek ideges lenni..:S


Esti tagozatos Budapesti OKJ-s suliba járok.


Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 31. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Én vidéki egyetemre járok, nappalis vagyok és még mindig nem kaptuk meg mi sem. Pedig én már a jelentkezési lappal igényeltem tavaly FEBRUÁT 15-én!!

Az ideigleneseket valóban bevonják, nekem is lejárt már, helyette egy ilyen "tanulói jogviszonyt igazoló lapot" kaptam... nem tudom hogy magyarázom ezt meg egy bkv ellenőrnek vagy a vonaton a kalauznak:S


Egyébként azt hiszem nekünk pont most jött meg, csak én még nem láttam saját szememmel mivel most Pesten vagyok. Szerintem mindenkié hamarosan megjön.

2012. jan. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, mostanában mindenkinek csúszik. Én még novemberben hagytam el a diákomat, azóta persze lejárt az ideiglenes - ezeket bevonják és egy kutyaközönséges igazoló lapot adnak helyette. (Szééép... Aki a kormányrendeletet kiötlötte, azt kicsit megcsapkodnám. Mókás egy szétázott lappal integetni, amikor BKV bérletet veszek.)

Amikor elmentem ügyintézni, kb. egy héttel ezelőtt, rákérdeztem az egyetem hallgatói irodájában, most mi a helyzet, azt mondták, hogy aznap kaptak olyan állandó diákigazolványokat, amiket még szeptemberben(!) igényeltek...

Szerintem előbb-utóbb megkapjuk, türelem-nyugalom.

2012. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
A diákigazolányt készítő nyomdában átálltak egy új feldolgozási módra (ezután okmányirodában kell fényképet csináltatni ás aláírást igazolni), de az átállás nem sikerült valami fényesre, ezért csúsznak az igazolványok. Én ált. iskolában vagyok isk. titkár, az elsősök közül többnek nálunk sincs még igazolványa. A régi kártyás ideiglenest januártól megszüntették, helyette van a lap.
2012. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom vicc. Ma is beszéltem velük, még mindig nincs jóváírva az az 550 Ft. Hogy ez ennyire bonyolult legyen azt nem hiszem el. Gáz amit szenvednek.


Köszönöm a válaszokat!


U.i: Amikor befizetni kell mindig gyors az ügyintézés, de ha nekem kell valami szarnak a fejemre.

2012. febr. 2. 10:36
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Igen, ez sajnos így van. Plusz még nekem kell a szülők előtt magyarázkódnom, hogy miért nem kapta még meg a gyerek.
2012. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Még mindig nem kaptam meg. Annyit látok ott, ahol a gyártási státuszt tudom figyelemmel kísérni, hogy végre beérkezett a bizonylatom a befizetésről. Továbbra is feldolgozás alatt..


Nagyon bonyolult lehet egy diákigazolványt előállítani, ha az enyém már október óta készül..lassan fél éve..:S

2012. márc. 19. 10:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem sincs még. Rettenet.

Tegnap vonaton a kalauz nagyon el akarta kérni a kedvezményre jogosító BKV-bérletem meg a diákomat: mire előhalásztam egy borítékot és kihajtogattam belőle azt az A4-es förmedvény lapot, "Ááá, hagyjál már!", legyintett és otthagyott. :"D

2012. márc. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy látszik idén se más a helyzet...szintén se híre, se hamva a diákomnak, pedig már elég régen megigényeltem, és most kérek másodjára ideiglenest. Elvileg kormányrendelet szabályozza, hogy 45 munkanapon belül ki kell küldeniük :)

1.ha megbüntetnek, vagy egész árú jegyet kell vennem emiatt, 100% hogy elküldöm nekik a számlát, mivel az ő f*szságuk miatt kellett nekem fizetnem...

2.így fogok én is intézkedni, ha valamit be kell fizetnem...

2012. dec. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!