Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnökire vagy építőmérn...

Gépészmérnökire vagy építőmérnökire menjek, melyik a nehezebb?

Figyelt kérdés

4-es, 5ös közt voltam mindig matek, fizikából, mindkét kar nagyon érdekel és talán fel is vesznek nem ezzel van a gond, hanem azt halottam, hogy ez a két legnehezebb kb. és félek, hogy nem bírnám sokáig.

aki valamelyikre jár(t) esetleg tudna segíteni?


2012. febr. 2. 18:02
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és BME-ről van szó.
2012. febr. 2. 18:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem kb. egyforma nehezek lehetnek, én az építőmérnökire járok, nem valami könnyű... a helyedben viszont a gépészmérnökit választanám, sokkal nagyobb az esélyed az elhelyezkedésre!!
2012. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező nincs tisztában a helyzettel, rosszul tudja.


A BME-n már az '50-es '60-as években is "divat volt" lebecsülni a vegyészeket, mondván hogy az milyen könnyű. Azóta lett egy új kar, ma már ők számítanak "hivatalosan" a legkevésbé okos karnak, ez a GTK.


Akik még kevésbé okosnak számítanak, kb ebben a sorrendben (butább->kevésbé butább) építész, építő, közlekedésmérnök.


Vegyészekről sokat nem tudok, de állítólag annyira nem nehéz. A GTK-sok között állítólag van egy-két zseni, aki tényleg nagyon okos, de ezt a 3 embert leszámítva, saját tapasztalatból, mindenki eszméletlen buta, és semmit sem kell szinte tanulniuk. Szintén saját tapasztalatból, a közlekedésmérnökök sem túl okosak, és az építősök sem, tudnék mesélni... Az építősök inkább mérnökök, ők számolgatnak, van némi fizika, matematika (de messze nem olyan mint a keményebb karokon). Az építészek inkább művészek, ők kevésbé számolgatnak, az e kettő közül könnyebb, és ott még több a lány mint építőn.


Matematikusról, fizikusról annyira nem tudok nyilatkozni, de valószínűleg ők a két legnehezebb képzés a BME-n. Ha nem, akkor a villamosmérnök és az informatikus. Az biztos, hogy e négy van az első négy helyen. Ami még komoly presztízzsel bír, az a gépész, és a mechatronikai mérnök.


Szóval ezek alapján én egyértelműen azt mondanám, hogy ha olyat akarsz, ahol okosabb emberek vannak, és téged sem néznek le ha olyan társaságban vagy ahol mások is vannak, akkor egyértelműen a gépész az ami nagyobb dolog. Az építő tele van ostoba lányokkal, szóval ennek is megvannak a maga szépségei :-P Tippem szerint a gépésszel munka szempontjából is jobban járnál, Mo-on már úgysem építenek semmit, meg már lebontásra sincs pénz...


Tudom hogy nem írtad, de ha meg valami érdekes és bonyolult kellene, ahol aztán tényleg ritka a buta ember, akkor meg gyere VIKre :-)

2012. febr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló, a hozzászólásodat köszönöm, személyes sértésnek vettem! Lány vagyok, építőmérnöki szakon, viszont nem érzem magamat h*lyének és butának sem, persze más kérdés, hogy ránézésre ki mit szűrne le "rólam".

Szerintem a kérdező nem az alapján szeretne dönteni, hogy hol hány buta ember van, hiszen nem azért megy gondolom egyetemre, mert ott jó fej emberekkel találkozhat, legalábbis normális ember nem ezért tanul tovább. (a butácskák amúgy is elég hamar lemorzsolódnak) Nekem is vannak olyan csoporttársaim akiktől a hányinger kerülget, de ez van, nem értük járok oda, hanem magamért!


Hogy a kérdésre is válaszoljak építőmérnöki szakon belül is lehet olyan szakirányt találni, ami még keresett, állami cégeknél, vagy kisebb kivitelező/tervező cégeknél még azért el lehet helyezkedni, de tény hogy nem könnyű. Egyes szakirányokra viszont már egyenesen h*lyeség jelentkezni sajnos, annyira nincsen szükség rájuk. Ebből a szempontból mindenképpen gépészmérnökit javasolnám. Ők azért még keresettebbek.

Ha nem ezt a szempontot veszem figyelembe, akkor azt tanácsolnám, hogy azt válaszd, amelyik hozzád közelebb áll! :)


Végül pedig, ne aggódj... én gimis érettségivel egészen jól megállom a helyemet, pedig a fizikát sosem szerettem, még is megcsináltam, most pedig az egyik kedvenc tárgyam a mechanika volt, amit általában utálni szokás. :)

2012. febr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

de bírom mikor egyik kar a BME-n így szidja a másikat... nem értem miért kell elszállni a saját szakunktól. a szomszéd szakja mindig könnyebb...

de hogy a kérdésre is válaszoljak, talán a gépésszel jobban jársz, mert egyszerű vele elhelyezkedni és elég nagy presztízse van a munkáltatók között. de ez csak saját vélemény.

2012. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!