Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen faktot válasszak?

Milyen faktot válasszak?

Figyelt kérdés

Most év végéig kell eldönteni és nem szeretném elkapkodni a döntést. Legalább 2 faktot kell felvenni a sulimban, de én nem szeretnék továbbtanulni. Általános tagozatra járok egy gimibe. Banki szakügyintézői felsőfokú OKJ-t szeretnék elvégezni. Oda ugyanúgy számolják a pontokat, mint a felsőoktatásban, de itt nem határozzák meg a 2 felvételi tárgyat, hanem a 2 legjobbat nézik.

Szóval tök fölösleges nekem a 2 fakt.

Az első a német lesz, mert ugye az idegen nyelv mindig jól jön meg jó is vagyok belőle. De mi legyen a második?

A bioszt meg a matekot utálom, a többi az elmegy kategóriába tartozik. Mégis melyik tantárgyat vegyem fel faktnak?


2012. febr. 5. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi lesz az 5. érettségi tárgyad? Célszerű lenne abból, vagy vmelyik másik érettségi tárgyból, pl magyar vagy töri. Esetleg angol nyelv?
2012. febr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat.

Az 5. érettségi tárgyam az angol, de nem vagyok belőle annyira jó. Azért teszek abból, mert az összes csoporttársam fog, és órán egy csomót fogunk rá készülni és így nem lesz olyan nehéz. (Igazából az első nyelvem angol, a második a német. Azért vagyok németből mégis jobb, mert általánosban ez fordítva volt.)

2012. febr. 5. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben mindenképpen valami érettségi tárgyat vennék fel faktnak, ami nehezebben megy.


Én tavaly álltam ugyanilyen helyzetben és én is a német faktot választottam. Nekem csak egy fakt fért be az órarendembe, különben túl léptem volna a max. óraszámot. Sajnos a német fakt nem indult, mert nem voltunk elegen. Így viszont választottam a matekot, ami tavaly nehezen ment és sokat szenvedtem vele. Idén pedig tökre értem. :) De nem bántam meg, mert jövőre fakton már csak ismételni fogunk, ami nekem annyit jelent, hogy heti + 2 órával többet készülök az érettségire. :)


Ha az angol kevésbé megy jól, talán érdemes lenne angol faktot választani, ha még többet gyakorolsz, tanulsz, talán jobban fog menni. + egy új tanárral lehet, hogy könnyebben menne neked az angol. Vagyis, nem tudom nálatok hogy működik, de nekem a matek faktos tanárom nem az alapórás tanárom és két különböző tanítási módszert látok és így dupla esélyem van, megérteni az anyagot.

2012. febr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, szerintem az angolt fogom.
2012. márc. 3. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!