Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Új felsőoktatási törvény...

Új felsőoktatási törvény szerint kötelező természettudományos tantárgyból érettségit tenni, ezt most hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


11-es tanuló vagyok, egy 4éves tagozaton. Nyilván gimnáziumban.


Behoztak egy olyan törvényt, hogy kötelező termt.t.tárgyból érettségit tenni, viszont emellett abból érettségizel le, amiből akarsz. S ha az adott szak elfogadja mondjuk a tesit, akkor nyilván azt számíttatod be, nem a Fizika érettségid.(pl.)


ÉN személy szerint nem szeretnék 6 t.tárgyból érettségit tenni, így szeretném elkerülni a félreértést.


A kérdésem az, hogy rám is vonatkozik már ez az új törvény? Ha nem, ez kikre vonatkozik ?


- Mindenki mást mond. Legtöbbek szerint nem vonatkozik rám(tehát Én érettségizhetek bármiből választottan), mivelhogy nem szóltak 2évvel az adott t.tárgyak tanulása előtt a törvény módosulásáról.



NAGYON nagyon megköszönöm annak a választ, aki tudja is igazolni, hogy miért vonatkozik vagy miért NEM vonatkozik rám ez az új törvény-módosítás.:)


2012. febr. 7. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán olvasd el a törvényt. Erre még nem gondoltál?...
2012. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hidd el megpróbáltam.. azért köszi.
2012. febr. 7. 22:20
 3/11 anonim ***** válasza:
És mégis hol találtad meg benne, hogy kötelező természettudományos tárgyból érettségizni?
2012. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]


"..A választott tantárgy ezentúl kizárólag természettudományos tárgy lehet. .."


"Mit értünk természettudományos tantárgy alatt?..

következők lehetnek: fizika, kémia, biológia, földrajz, vagy természettudomány. .."


Ami félig természettudományos, de mégis elfogadták -ezeknek a listája:


[link]


Az INFORMATIKA nincs benne.. [ebből terveztem érettségit tenni]

2012. febr. 7. 22:32
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a kérdés, hogy ez az új törvény már vonatkozik-e rám így 11.-esen, vagy csak az ez év Szeptemberben induló 9.-es osztályokra fog ?:)
2012. febr. 7. 22:37
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Most komolyan mondod, hogy nem tudod értelmezni azt, ami le van írva??

Magyarból hogy szeretnél leérettségizni?


Szerinted ebben hol említik, hogy ÉRETTSÉGIZNI kell belőle? Elárulom, hogy SEHOL, mert NEM kell.

A TANULMÁNYI PONTOK számításánál kell figyelembe venni egy természettudományos tárgyat is.

Emellett nem tudom feltűnt-e, hogy az első mondat így kezdődik: "A 2012. évi "


Ha 2012.-től érvényes ez a változás, és te 2013-ban érettségizel, akkor szerinted vonatkozik rád?

2012. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy vonatkozik rám.
2012. febr. 7. 23:00
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget..
2012. febr. 7. 23:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocs a hangnemért, de tényleg kicsit bosszantó, hogy 16-17 éves fejjel nem tudod értelmezni a leírtakat.

De legalább rájöttél akkor remélem.

2012. febr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem probléma..


Köszi tényleg!

2012. febr. 7. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!