Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi felvételihez mi...

Egyetemi felvételihez mi szükséges a középiskolai bizonyítványból?

Figyelt kérdés
Mikortól nézik és melyik tantárgyakat? Ezt a részt valahogy sosem említik sehol, csak annyit hogy kell...
2009. jún. 2. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:

11. es 12. ev vege, az alabbi tantargyakat nezik: magyar nyelv es irodalom, matematika, tori, idegen nyelv + 1 valaszthato targy (aminek nem kell azonosnak lennie az erettsegin valasztott targyaddal).


Forras:


[link]

2009. jún. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És milyenek az esélyeim, ha van négy négyes, egy ötös, és becsúszott egy kettes? Viszont nem hülye vagyok, egyszerűen csak nem tanultam idén semmit, szóval ha kicsit tanulok akkor mindenből tudnék ötös lenni jövőre... :S
2009. jún. 2. 14:25
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Van egy oldal, ami gyakran emlegetnek a kérdéssel kapcsolatban és felvi.hu a neve. Beírod a keresőbe, ott találsz egy pontszámító kalkulátort, bepötyögöd a 3. év végi osztályzataidat, illetve azt, hogy 4. év végén és érettségin mire számítasz, majd kiszámítod a pontjaidat. Ezt összeveted az általad kiválasztott szak tavalyi ponthatárával és rögtön látni fogod, mik az esélyeid arra, hogy bekerülj.
2009. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem bántásból, tényleg nem,de felháborító, hogy egyesek úgy akarnak egyetemre menni, hogy azt sem tudják, hogy egyáltalán hogy működik az egész oktatási/pontszámítási rendszer. NEM az a baj, hogy nem tudod, hanem az, hogy még a fáradtságot se veszed, hogy utána nézz. Felvi.hu, olvasd el a pontszámítást, elég hosszú szöveg, értelmezd. Aztán nézd meg, hogy melyik szakra mik a követelmények, milyenek a jegyeid, hová szeretnél menni. De ne gondold, hogy így látatlanban meg tudjuk neked mondani, hogy akkor ezek a jegyek mit érnek. Főleg, hogy azt sem tudjuk, hogy hová akarsz menni, mit tanulnál.

Tényleg nem bántásból, de mi lesz veled az egyetemen, ha már most így érdekel?

2009. jún. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Képzeld, hogy érdekel! Különben nem járnék jóhírű gimnáziumba! Egyébként meg 11. osztályba járok, honnan tudod hogy mi a helyzet ott? Mert az a nagy helyzet, hogy van kb egy osztályfőnöki óránk, ahol arról vitatkoznak, hogy hova menjünk kirándulni, a felvételiről csak mellékesen esik szó, és akkor is úgy, mintha egyszerű és már régen tufott lenne! Csak sajnos nekem hiába az, pedig képzeld el, hogy UTÁNA NÉZTEM! Ezért gondoltam segítséget kérek, hogy valaki elmagyarázza, mert sajnos nem fogom fel, amilyen hülye vagyok, ezt a bonyolult rendszert! Bocsi, ha nemt tetszik, ne írj ide! Ha ennyire rossz vagyok, akkor úgyis kiesek, nem a te károd lesz...
2009. jún. 2. 21:01
 6/9 A kérdező kommentje:
És persze meg van a bazinagy kék felvételis könyv is. Sajnos már a másik város könyvtárában sem nagyon lelek új olvanivalót, de ezek számomra értelmezhetetlen dolgok, lehet tényleg velem van a hiba!
2009. jún. 2. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó, jó, nyugi, mondtam, hogy nem az a baj, hogy nem tudod..mert én is szoktam itt kérdezni..csak előtte magam is megpróbálok utánajárni. Látom, te is megtetted, de én ezt nem tudhattam. Ha a pontszámítást nem érted, az egy dolog, de a kék könyvben biztos benne vannak a tantárgyak.

Na, de mindegy, te dolgod, láttam, hogy írtak már itt neked, és remélem, hogy valamennyire már érted.

Ezt nem elsődlegesen csak neked szántam, attól, hogy helyileg épp ide írtam a te kérdésedhez...

2009. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, emlékszem, hogy nálunk se volt erről külön oszt.főnöki óra, én is a netről, könyvből. De ha te is nekiláttál már ennek, akkor nem szólok. Csak sokan olyan bugyuta kérdéseket írnak, hogy ihaj...pl nívós külföldi egyetemre akar menni, de még pár szót se beszél idegen nyelven...
2009. jún. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.


A felsorolt jegyeid valoban nem tul fenyesek, de! Van egy ugynevezett "duplazos" modszer.


Ha ez alapjan szamolod a pontjaidat, akkor az ev vegi jegyeidet egyaltalan nem kell figyelembe venni!


Elmondom egy pelda alapjan, mi is ez.


Tegyuk fel, hogy jogra akarsz menni. Ugye minden szakra 2 targybol kell felvetelizni, azaz mostmar csak erettsegizni, az egyikbol raadasul emelt szinten. Jogi egyetemen ez a ket targy a magyar es a tori. Mazlink van, mert ezekbol amugy is kell erettsegizni. A modszer lenyege az, hogy a 2 felvetli targybol szerzett erettsegi szazalekait osszeadod, es megszorzod kettovel.


Pl. irsz egy 70%-os tori emeltet, es egy 90%-os magyar kozepet, akkor 70+90=160*2=320 pont. Es erre jonnek a pluszpontok: a tori emeltert kapsz 40 pontot, tehat 360 pont, es ha meg van nyelvvizsgad, akkor kozepfokert 35 pont, felsofokert 50 pont (nyelvvizsgaert max. 50 pont jar, tehat ket kozepfok is csak 50 pont, es nem 70). Pluszpont lehet meg hatranyos helyzetbol, OKTV-eredmenybol stb.


Ezzel a modszerrel tehat nem szamitanak a felveteli pontodba sem az ev vegi jegyeid, sem a tobbi targy erettsegije - csak az a ketto, ami neked a felvetelihez szukseges. Erdemes tehat ugy tanulni a tovabbiakban, hogy a kivant szakra kello 2 targybol nagyon penge legyel.


Egyebkent a pontszamitasnal a rendszer ki fogja szamitani a hagyomanyos modon, es duplazassal is a pontjaidat, es a kedvezobbet fogja venni, tehat neked ezt nem kell jelezned.

2009. jún. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!