Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha vmikor az Elte jogász...

Ha vmikor az Elte jogász szakára szeretnék menni, akkor miből érettségizzek, miből tegyek felsőfokú érettségit, meg nyelvvizsgát, stb? Mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 19:00
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ott végeztem tavaly, úgyhogy szívesen segítek, ha kérdésed van! :)

Mivel nekem még nem ez az érettségi rendszer volt, ezért konkrétan az emelt szintűre nem tudok választ adni, de amit külön néznek az a magyar és a történelem. Ezek a legfontosabbak, tehát gondolom ebből kéne felsőfokú érettségit is tenned.

Ezen kívül legalábbis egy, de ha megy, akkor inkább két nyelvvizsga jó lenne.

Egyrészt a többletpontok miatt is (de még egyszer hangsúlyozom, a mostani érettségi- és felvételi rendszert nem ismerem, nem tudom, hogy van; nekünk még két nyelvvizsgára is lehetett plusz pontokat kapni).

Ami miatt még fontos a nyelvvizsga: a diplomához kötelező, hogy legyen. Ezen kívül tapasztalatom szerint abszolút kizárt még gyakorlati helyet is szerezni nyelvtudás nélkül, nemhogy később munkahelyet.

Tehát összefoglalva azt tanácsolnám, hogy magyarra és történelemre kifejezetten feküdj rá, persze nem elhanyagolva a többit sem. (Összeredmény is számít.)

És a nyelvekre is koncentrálj emellett.

2011. szept. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,és gőzerővel figyelek törire,meg magyarra,és a nyelvvizsgákra.
2011. szept. 16. 20:26
 3/45 A kérdező kommentje:
én válóperes ügyvéd szeretnék lenni,de kiváncsi vagyok,hogy történik mindez.Mikor lehet választani,és sokan mondják,hogy nagyon nehéz,és a paragrafusokat a legnehezebb megtanulni.Mit gondolsz mi lehetne nekem az 5.-ik plusz érettségi tantárgyam?
2011. szept. 16. 20:37
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

A jogi egyetemen még nem kell szakosodni. Végigcsinálod az öt évet, és utána államvizsgázol.

Aztán, ha családjoggal foglalkozó ügyvéd szeretnél lenni, akkor kell találnod egy olyan ügyvédi irodát, ahol ilyesmivel foglalkoznak, és ott jelöltködni legalább három évig.

Közben jársz ügyvédiskolába, meg szakvizsga-előkészítőre. Mikor megvan a három év jelölti időd és a szükséges képzések, akkor bejelentkezhetsz a szakvizsgákra. Ezek is eltartanak még vagy fél évig.

Ha letetted a szakvizsgákat, akkor ügyvéd vagy, és felvesznek a kamarába.

Ezután eldöntheted, hogy egyéni ügyvédként, vagy alkalmazottként dolgozol, és mivel foglalkozol. :)

Szóval, mint látod, elég hosszú idő, beletelik vagy 10 évbe, mire az ember ide eljut... De persze semmi nem gátolja, hogy akár már az egyetemi évek alatt is gyakornokként bedolgozd magad valahova. :)


Én a helyedben nyelvet választanék plusz érettséginek, de azt gondolom, hogy válassz nyugodtan bármit, mert az itt mindegy is. :) Az összeredményed számít, meg a magyar/töri, úgyhogy azt válaszd, amit szeretsz. :)

Én közgazdaságtant tanultam, abból kellett érettségizni is, és - ki hinné - nagyon jól jön. :) Ügyvédként annyi mindennel találkozik az ember, hogy bármi tudásnak lehet haszna. :)

2011. szept. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és hát elég nehéz az egyetem, de azt, hogy magolásból áll az egész, csak azok mondják, akiknek fogalmuk sincs. :)

Nagyon kevés dolgot kell a törvényekből szó szerint megtanulni. Lehetetlen és felesleges is lenne, úgyis hetente változnak. (Jól megnehezítve az ember mindennapos munkáját...)

Sokkal inkább egy gondolkodásmódot, logikát, hozzáállást kell megtanulni, megszokni. Sokat tanul az ember, persze, de ez nem magolás, hanem kemény gondolkodás is.

Nem véletlenül tudományegyetemen oktatják a jogot. Jog-és államtudomány. Ami azt jelenti, hogy sokat tanulsz az államról, annak berendezkedéséről, rendszereiről, kialakulásáról.

Elsőben római joggal kezdesz, az ad alapokat. Latint is tanulsz majd egy évig, és magyar meg egyetemes (tehát "nemzetközi") történelmet is jogi- és államtudományi szempontból.

Persze még egész az elején van alkotmányjog is, meg polgári jog alapjai. :)

2011. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:))))nagyon rendesek vagytok.Sok kérdésemre választ kaptam.
2011. szept. 16. 21:13
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mind én írtam. :D Szívesen. :)
2011. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
szia,szeretnék szorgalomból ügyvédes könyveket olvasgatni,tanulni,tudsz olyat ajánlani ami később jól jöhet?
2012. febr. 6. 10:17
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Huh, hát... Magyart nem tudok. :S John Grisham könyvei elég érdekesek, és jogi dolgokról (is) szólnak, de az az amerikai jogrendszer. De ettől még érdemes olvasni. :)

Ezen kívül, ha tudsz németül: régen az RTL-en ment olyan, hogy Jugendgericht (fiatalkorúak bírósága - náluk ez különbíróság, nálunk nem, de nincs sok különbség), Strafgericht (büntetőügy), Familiengericht (családjogi ügy) - tehát bírósági tárgyalások, és ezek nagyon jól meg voltak/vannak csinálva. Nem tudom sajnos, hogy mennek-e még... :( Ebből sokat tanultam, egész általános iskolás korom óta néztem, és jól jött! A német jogrendszer nem nagyon különbözik a mienktől. Vannak különbségek, de ettől még jó tanulni. Volt olyan is, hogy Staatsanwalt Posch ermittelt: ez meg az ügyész munkáját mutatta be.


Amúgy nyugodtan bármikor beülhetsz egy igazi bírósági tárgyalásra is. Ha bizonytalan vagy bírósági közegben (én is az voltam, szóval megértem), akkor a Fővárosi Munkaügyi Bíróságot ajánlom, mert nincs szigorú ellenőrzés, csak besétálsz, és kész. A portás még segít is, hogy hol fog tárgyalás kezdődni épp. (Királyfürdő u. 4.) Ha merész vagy, a folyosón még sikerülhet is ügyvéddel beszélgetned. :) Aztán majd ők a "szárnyaik alá" vesznek, magyaráznak, stb. Mi mondjuk egyetemi évek alatt mentünk sokat, de ha simán érdeklődsz, biztos akkor is így lesz.


Ha az ügyvédség úgy általában érdekel, nézegetheted a Budapesti Ügyvédi Kamara meg a Magyar Ügyvédi Kamara honlapjait. (meg a többiét is persze.)

2012. febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod
2012. febr. 6. 10:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!